Başak

Koç Burcu
Boğa Burcu – İkizler Burcu
Yengeç Burcu -Aslan Burcu-Başak Burcu
Terazi Burcu  -Akrep Burcu -Yay Burcu
Oğlak Burcu – Kova Burcu
Balık Burcu
Burçların Uğurları – Burçların Yükselen Kişilikleri

BAŞAK BURCU 23.AĞUSTOS-22.EYLÜL

Elementi: Toprak
Unsuru: Değişken
Niteliği: Kadın
Yöneticisi: Merkür
Doğal evi: 6. ev 
Şifre: Düzenlilik, hizmet 
Uluslararası ismi: VIRGO
Hayvan Sembolü : Boz ayı
Bitki Sembolü : Menekşe

UĞURLARI: 

Uğurlu taşları: Garnet, Amber, Ametist, Kuvars, Safir, Yeşim 
Uğurlu sayısı: 5
Uğurlu rengi: Toprak renkleri, gri, viyolet 
Uğurlu günü: Çarşamba
Uğurlu metali: Cıva
Uğurlu hayvanları: Maymun, yılan ve sincap
Uğurlu kuşları: Kırlangıç, papağan ve saksağandır. 
Uğurlu çiçekleri: Kır çiçekleri 

Pozitif Özellikleri :
 Analizcilik, titizlik, alçakgönüllülük, temiz giyinmek. 

Negatif Özellikleri : Lüzumsuz meşguliyet, acelecilik,aşırı tenkitçilik, aşırı titizlik, kolay beğenmemek. Geleneklere anormal bağlılık, aşırı meraklılık.

Anahtar Kelimeler: Temiz, düzenli, titiz, telaşçı, endişeli, huysuz, tutucu, çalışkan, verimli, utangaç, pratik, gerçekçi, mantıklı, güvenilir, analizci, işkolik, mütevazı, dikkatli, maddi fakat sahip olmacı değil, mükemmeliyetçi, başkalarına hizmet eden, servis veren, eleştiren. 

Başak burcu insanı metodik, detaycı ve analizcidir. Çok gelişmiş bir görev duygusu vardır. Başkalarının kendine ihtiyacı olduğunu ve yaptıklarını takdir ettiklerini görmek ister. Hizmet, insanlara servis, onlar için bir şeyler yapmak çok önemlidir. Bir işyerinde patron olmaktan daha çok verimli bir iş yapmayı önemser. İşveren için mükemmel bir elemandır. Az öde, çok çalıştır.

İnsanlar ve koşullarda aksaklıklar bulmasıyla problem başlar. Detaya dikkat gerektiren tüm işlerde ondan başarılısı yoktur. Çekingen ve tutuk görünmesi sevgiye, aşka karşı isteksiz olduğu duygusunu verebilir. İlişki kurma sanatını öğrenmesi gerekir. En sevdiği insanı en fazla eleştirir. Ancak eleştiri kabul etmez, çünkü zaten kendisini de eleştirmektedir. Sevdiği insanla aklı kadar duygularını da paylaşmayı, kendinin ve o insanın duygularını önemsemeyi, tartışma anında savunmaya geçmemeyi öğrendiğinde iyi bir ilişki için adım atmış sayılır.

Başak burcunda doğan kişiler çalışkan ve pratik olup yaşamlarındaki en önemli şey iştir. Kendi yöntemleri ile kendi yaptıkları işlerde yarım yamalak veya gelişigüzel bir şey olduğunu hiç kabul etmezler. Kendilerini hiçbir kişiye kullandırtmazlar, bir yere kadar yardımcı olsalar bile sınırı geçenlere hayır demesini bilirler. Sürekli eylem halindedirler,gevşemek onlara göre değildir.Başak burcunu tanımlayan cümle İNCELERİM ’dir. Yaşam boyu her şeyin en iyisini istediklerinde herkesi her şeyi eleştirirler ve kolay kolay hoşnut olmazlar. Sevdikleri ve bağlandıkları zamanlar koruyucu olurlar böylelikle ilişkileri derinleşir. Fazla çalışma ,kuruntu ve endişe başta sindirim sistemi olmak üzere sağlıklarını etkileyebilir, cilt problemleri de olabilir. Çevrelerinde her şeyin temiz,düzenli olmasını isterler. Okumaya düşkündürler. Yaşama pratik yönden bakarak mistik konularla pek ilgilenmezler. İleri görüşlü insanları sever yakınanlardan hoşlanmazlar oysa kendileri çok yakınırlar.

Başaklar iyi bir sekreter, bilimsel araştırmacı, muhasebeci olurlar. El işlerinde beceriklidirler . Dikkat isteyen işler için idealdirler.

Başak çocukları defterlerinde okul düzenine alışmalarında soruları ve dersi dikkatli dinlemeleri ile dikkati çeker. Özellikle öğretmenleri tarafından çok sevilirler. Yaratıcı ve sanatsal olurlar. Erkek çocuklar terziliğe merak salacaktır.

BAŞAK BURCU ERKEĞİ 

Başak erkekleri gerçekçidir. İnsanlardan randevuya vaktinde gelmek, savruk olmamak, bir karar verdikten sonra bunu uygulamak gibi nitelikler ararlar. Israrcı değildirler ama karar verilmişse yerine getirilmesini beklerler. Sevgiyi dile getirmekten kaçınırlar. Başak burcunda doğan erkekler, varlıklı da olsa, daima çalışsa da daha çok paraya önem verirler. Bu yüzden zengin bir eş peşinde koşarlar. Bu erkekler havai insanlardan nefret ederler. Hep sevgiden bahseden kadınlardan çekinirler. Dostluk onlar için ön plandadır. Evlilikte duygular yerine mantığı seçerler. Evlendikten sonra eşlerine bağlanırlar, onları hayatta en güvendikleri kişi olarak görürler. Eşlerine neşeli bir dost gibi davranırlar romantik sözler söylemezler. Ama eşlerini düşünen, saygılı kimselerdir. Zaman zaman tenkitleri varsa da bunlar iyi niyetten kaynaklanır. Bir kere evlendiler mi ayrılmayı istemezler ve daima dürüst bir kadın ararlar. Başak erkeği ailesine fazlasıyla düşkündür. Onlar için bilgi, zarafet ve kibarlık önemlidir. Argo ve küfürlü konuşmazlar. Ailesinin ve dostlarının tenkit edilmesinden hoşlanmazlar Bu burcun erkeği en olmadık şeyleri insanın yüzüne rahatça söyler. Giyime oldukça önem verirler. Süsü sevmezler. Şık ve sade ve pahalı şeyleri tercih ederler. Yabancı dil bilgisi ve edebiyata düşkünlük onları çeken hususlardır. Tutumludurlar, ev temizliğine ve düzenine çok dikkat ederler. Özel günlerde hatırlanmak ve hediye almak hoşlarına gider. Başak erkeğinde bazen hastalık korkusu görülebilir. Kendilerine şefkatle yaklaşan insanlara ilgi duyarlar.

BAŞAK BURCU KADINI 

Sorunları zekalarıyla çözmeleri, dürüstlükten ayrılmamaları ve çevreleri ile uyum içinde olmaları gıpta uyandırır. Zeki, mantıklı ve planlı olmaları sayesinde işlerini kolaylıkla görürler. Başak kadını evine düşkündür ve yaptığı işlerden övgü bekler. Evi daima düzenli, temiz ve zevklidir. Dostluğa ve arkadaşlığa önem vermesinden dolayı tatlı dillidir. Çevresi hep kalabalıktır ve talibi de çoktur. Evleneceği kişiyi seçerken güçlük çeker. Mükemmeli sevdiğinden en iyi erkeği bulma arayışındadır. İdealindeki insanı bulmazsa, ömür boyu bekar kalabilir. Başak kadını sevgiden korkar, sevgiyi bulursa da fedakârlıktan kaçınmaz. Hatta büyük bir tutku haline gelen işini bile bırakabilir. Dostluk ve sevgi önem verdiği özelliklerdir. Çok uygar bir beyne sahip olduğundan rahat hareket etmekten ve gezmekten çekinmez. Kibar ve lüks yerlere götürülmekten hoşlanır. Çalışmayı çok seven bu kadın ayrıntıya önem verir ve maddeye de güvenir. Başak kadınları paranın vereceği güven ve rahatı isterler. Tutumlu olup hesaplarını bilirler. Para kazanabilen insanlara saygı duyarlar. Giyimine çok özen gösterdiklerinden diğerlerinin de buna uymasına dikkat ederler. Hesaplı oluşlarından giyimde pahalı zevkler yerine yakışanı seçerler. Biriken parayı da iyi değerlendirirler. Bu kadınları ancak güçlü erkekler mutlu edebilir. Edebiyata, okumaya ve bilgiye düşkündürler. Başak kadınları çok çabuk küsebilir ve günlerce surat asabilir. Kıskanç değildirler ve çabuk affederler. Çok iyi anne olurlar. Çocuklara eşlerine baktıkları gibi bakar ve gözetirler.

Bir Yorum Bırak

Bunları da beğenebilirsin