Burçların Tarihi


Burç Yeni Yıl’ın başlaması ve Yeni Yıl kararları tüm hızıyla devam ederken, birçok insan ek rehberlik ve Yeni Yıl’ın neler getireceğine dair bir astrolojik kaynaktan bir gösterge istiyor. Batı astrolojisinin ve Zodyak burçlarının takipçileri, tahminler ve belki de önümüzdeki yıl için cevaplar için doğum tarihleriyle ilişkili yıldız işaretlerine bakarlar. Sağlık, aşk hayatı, para ve kariyer beklentileri de dahil olmak üzere bir kişinin yaşamının çeşitli alanlarına. Elbette bunlara inananlara ‘içgörü’ sağlamayı amaçlayan binlerce burç/astroloji veya zodyak temalı web sitesi vardır.


Batı astrolojisine göre, şu sırayla giden on iki burç vardır: Koç (Koç), Boğa (Boğa), İkizler (İkizler), Yengeç (Yengeç), Aslan (aslan), Başak ( Bakire), Terazi (Terazi), Akrep (Akrep), Yay (Okçu), Oğlak (Dağ Keçisi), Kova (Su Taşıyan) ve Balık (Balık). Her burç farklı bir elementle ilişkilendirilir: Ateş, Hava, Toprak ve Su. Bunların hepsi, özellikle erkeksi ve dişil olmak üzere her bir yıldız işaretiyle ilişkili özelliklerin yanı sıra dışa dönük ve içe dönük niteliklerin göstergesidir. Hem Ateş (Koç, Aslan ve Yay) hem de Hava (İkizler, Terazi ve Kova) burçları erkeksi, dışa dönük burçlar olarak görülürken, Toprak (Boğa, Başak ve Oğlak) ve Su (Balık)

Burç

27 Eylül 3 Kasım Haftası Burç Yorumları
27 Eylül 3 Kasım Haftası Burç Yorumları


Zodyak işaretlerinin kökeni yüzyıllar boyunca birden fazla kültüre ve inanç sistemine atfedilebilir. Ancak NASA Uzay Bilimleri Eğitim Konsorsiyumu’nda Yurttaş Bilimi direktörü Sten Odenwald’a göre:. “Fikri ilk kimin ortaya attığını gerçekten bilmiyoruz. doğadaki şeylere ve insanlar üzerindeki ilahi etkilere bakmak için”. Bununla birlikte, güneş, ay, tutulmalar ve takımyıldızlar gibi gök cisimlerinin hareketlerine ve bunların hayatımızdaki uygulamalarına olan ilgi, Eski Çin’e, Babil ve Sümer Dönemi’ne ve aynı zamanda eski Mısırlılara kadar uzanabilir. Yildizname baktırmak ve doğum haritanız hakkında detayları öğrenmek için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Güneşin yıl boyunca belirli zamanlarda “hareket ediyormuş gibi” göründüğü, takımyıldızları oluşturan “yıldız desenleri” olduğuna inanıyordu.
Artık parlak dergiler, gazeteler ve çevrimiçi kaynakların arkalarından aşina olduğumuz on iki Zodyak işareti, yukarıdaki Antik Yunan döneminde kurulmuştur.

Burçlar ve Zodyak işaretleri

Sonunda takımyıldızlardan sonra isimlendirildi ve güneşin gökyüzündeki dönüşü nedeniyle belirli tarihlere atfedildi. Zodyak işaretlerinin astronomiye değil astrolojiye dayandığını belirtmek önemlidir. Astroloji, özünde bilimsel olmadığı kabul edilen gök cisimlerinin hareketlerinden anlam aramak ve yorumlamaktır. Ancak astronomi, gök cisimlerinin bilimsel çalışması olarak kabul edilir ve bu hareketlerin anlamını yorumlamaktan daha az. Daha çok bilimsel gözlemle ilgilidir. Burçlar hakkında detaylı bilgi almak ve büyüler hakkında işlem yaptırmak için medyumzeyneleroglu.com


Astroloji, Zodyak işaretleri ve sonuçta ortaya çıkan burçların bilimsel bir kökene sahip olup olmadığına bakılmaksızın. Etkileri büyük ölçüde insan psikolojisinde ve bireye uygun olduğu düşünülen bilgileri seçme ve istediğimiz şeyi yapma yeteneğinde yatmaktadır.

Bir Yorum Bırak