Doğal Taşların Faydaları ve Kullanım Alanları

Doğal taşları seven ve anlayanlar, Doğal Taşların Faydaları her taşın kendisini diğerlerinden farklı kılan bir takım özelliklere sahip olduğunun bilincindedir. Eski zamanlarda insanlar değerli taşların sağlık ve manevi faydalar sağladığına inanıyorlardı. Bazı medeniyetler, vücuttaki enerji akışını kolaylaştırmak için değerli taşlar kullandı. Bugün bile, birçok insan faydalarını kabul ediyor. Bunlar, farklı türde bir şifayı teşvik eden manevi uygulamalarda kullanılır. Örneğin, bazıları vücuda enerji dengesini geri kazandırmak, esenliği ve huzur duygusunu geliştirmek için belirli değerli taşları kullanır.

Doğal Taşların Faydaları Taşın bileşimine dayanarak, bunlar bir kişinin insan vücudunun, zihninin ve ruhunun farklı yönlerinde homeostaza ulaşmasına yardımcı olabilir. Taşların insanlar üzerinde derin bir etkiye sahip olmasının nedenlerinden biri, vücudun hücrelerden oluşması ve bunların kristallerin aynı silikon-dioksit yapısıyla rezonansa girebilmesidir. Bu nedenle, bu tür malzemeler, enerji aktarımı ve akışı yoluyla fizik yasalarına dayalı bir titreşim etkisine neden olabilir. Bununla birlikte, her taş, farklı etkiler üretebilen farklı bir kimyasal bileşime sahiptir.

Taş çeşitleri ve özellikleri

Kaplan gözü
Kaplan Gözü kristali kuvarstan oluşur ve materyaller krosidoliti devraldığında, söz konusu mineral üzerinde çözünerek ve ona ince lifli bir form verdiğinde oluşur. Değerli taş, toksik duygulara karşı koyarak gücü artırmaya yardımcı olur. Cesur iyileştirici özelliklerinin yanı sıra, Kaplan Gözü, kendinden şüphe duymanın negatif enerjisini ortadan kaldıran bir özgürlük duygusu vermek için insanlara enerji verir.

Siyah Turmalin
Siyah Turmalin elbaitten yapılmıştır. Sıcak ve mineralce zengin derin yeraltı boşluklarında üretilirler ve sıvılar soğumaya başladığında oluşurlar. Siyah turmalin temizleme özellikleriyle bilinir. Taş enerjiyi dengeler ve büyük bir arınma kaynağıdır.

kırmızı jasper
Jasper, diğer malzemelerle karıştırılmış çeşitli mikrokristal kuvarstır ve volkanik kayaların çatlakları gibi farklı ortamlarda oluşur. Özellikle Red Jasper, tuğla kırmızısı rengine sahip bir kuvars çeşididir. Durumlar yüksek derecede stres getirdiğinde, bu mücevher enerjik dengeyi geri yükleyerek vücudun dengelenmesine yardımcı olur. Red Jasper, odaklanmayı ve cesaretlendirmeyi teşvik etmek için kaygıyı kontrol etmeye yardımcı olan bir besleyicidir.

sodalit taşı
Bu Sodalit Taşı, sodyum içeriğinden sonra adlandırılır ve dışarı atılan volkanik yığınların boşluklarında, metasomatize kalkerli kayalarda, fonolitler ve diğer benzer oluşumlarda silikadan fakir kayaçlarda oluşur. Uyumlaştırıcı olarak da bilinen taş, güven ve iletişim geliştirmeye yardımcı olmak için mükemmeldir ve bunu farkındalığı ve sezgiyi artırarak yapar.

Doğal taş takı


Doğal taş takılar binlerce yıldır kullanılmaktadır ve kullanımları M.Ö. Örneğin, eski Mısırlılar, Red Jasper’ın doğurganlığa yardımcı olma özelliğine sahip olduğuna inanıyorlardı ve karşılığında, mülkü tanıtmak için mücevherler geliştirdiler. Diğer kültürler taşın farklı niteliklerini ve dekoratif kullanımlarını fark ettiler ve gardıroplarını süsleyen güzel parçalar geliştirdiler. Bugün, değerli taşların iyi bilinen faydalarını sağlarken, herhangi bir moda stilini tamamlayan muhteşem parçalar geliştirerek bu gelenekleri sürdürüyoruz.

Taşlarımız Brezilya, Rusya, Türkiye ve Kanada’daki ocaklardan çıkarılmakta ve özen, doğruluk ve kalite sağlayan yüksek hızlı bir tel kesme sistemi kullanılarak çıkarılmaktadır. Ortaya çıkan taş daha sonra levhalar halinde kesildiği bir işleme tesisine taşınır. Daha sonra, su, ortaya çıkan tozu kontrol ederken, taşı kesmek için katraklar kullanılır. Bu işlem yaklaşık iki gün sürer. Bıçak tamamen işlendikten sonra, parçalar cilalanmak üzere gönderilir. Zahmetli sürecin sonucunda, her tarza ve bütçeye uygun en iyi mücevher parçalarından bazılarını üretmek için özenle seçilmiş ve işlenen 20 ila 28 farklı taş türü ortaya çıkıyor.

Whatsapptan Hemen İletişime Geçebilir Ve Aklınızdaki Sorulara Ve Sorunlara Cevap Alabilirsiniz.

 class=

Bir Yorum Bırak

Bunları da beğenebilirsin