WHATSAPP İLETİŞİM
Medyum Zeynel EROĞLU
AnasayfaGENELDoğum Haritası

Doğum Haritası

Yıldızname Doğum Haritası

Doğum Haritası

Aslında doğum haritası, gökyüzünün doğumumuz esnasındaki haritasıdır. Doğum yerimizden gözlemlenebilen, gezegensel konumlanmaları gösterecek şekilde çizilmektedir. Harita üzerine çizilmiş olan 360 derecelik daire, bizleri temsil eder. Hayalinizde bu daireyi, ikiye bölecek şekilde bir çizgi olarak düşünün. Bu çizgi, ufuk çizgisidir. Doğduğumuz anda ufkun yani çizginin üzerinde gezegenler, ay, güneş vardır. Çizginin alt kısmına çizilen semboller doğumunuz sırasında ufkun aşağısında kalan gezegenleri temsil eder. Doğum haritasında her şey sembolik yollarla çizilmiştir. Astroloji sembolik bir dildir. Doğum bir başlangıçtır. Semboller ise aslında çok şey anlatır. Her bir gezegen için, farklı semboller kullanılır. Gezegensel konumlar ise Zodyak açıları ile ölçülür. Zodyak’taki on iki burç için farklı semboller bulunur.

Doğum haritasında, üç ana evre vardır. Bunlar; burçlar, gezegenler ve evlerdir. Astrolojide on iki burç yer almaktadır: Koç, Boğa, İkizler, Yengeç, Aslan, Başak, Terazi, Akrep, Yay, Oğlak, Kova ve Balık.

Gezegenler ise; Merkür, Venüs, Mars, Jüpiter, Satürn, Uranüs, Neptün, Plüton’dur. Bir doğum haritasının en önemli unsurları güneş ve aydır. Astrolojide evler de burçlar gibi, on iki adettir. Doğum Haritası Evler, doğu ufkundan başlayarak, saat yönünün tersine doğru sıralanmaktadır.

Doğum haritasında evler

1. Ev: Kişilik, maske, dışa gösterdiğimiz yüz, kişisel farkındalık.
2. Ev: Maddi kazanç, para kazanma, harcama ve kaynaklarımızdır.
3. Ev: İlk öğretim, kısa yolculuk, iletişim, komşular ve yakın akrabalardır.
4. Ev: Evimiz, dünyaya geldiğimiz yer, ebeveynler ve yuvadır.
5. Ev: Sanat, yaratıcılık, eğlence, aşk ve çocuklardır.
6. Ev: Kişisel gelişim, gündelik yaşamımız, sağlık, iş. çalışmadır.
7. Ev: Evlilik, ortaklık, anlaşma, eş ve ikili ilişkilerdir.
8. Ev: Yenilenme, ölüm, yeniden doğum, miras, ortak paralar.
9. Ev: Din, felsefe, yüksek öğrenim, yurt dışı yolculukları, seyahat.
10. Ev: Başarı, yükselme, kariyer, sorumluluklarımız ve hedeflerimiz.
11. Ev: Gruplar, organizasyonlar, arkadaşlar ve grupça çalışmalar.
12. Ev: Rüya, hastane, hapishane, ruhsal çalışmalar ve bilinçdışı.

Doğum Haritası

Doğum haritası ne işe yarar?

Üzerinde, gezegenlerin ve konumlarının işaretlendiği bir gökyüzü haritası olan doğum haritası, gökyüzünün konumuna dayanarak ne gibi olaylar yaşayacağınızı ortaya koymaya yarar. Ne olduğunuz, gelecekte ne olacağınız, aşk ilişkileriniz, iş ilişkileriniz, neler yaşayacağınız, aile hayatınız ve ayrılıklar gibi birçok konuyu ele alıp, neler olacağını anlatır. Doğum haritası analizi tamamen kişiye özeldir.

Doğum haritası nasıl çıkarılır?

Analiz, bireyin uzman bir astrolog tarafından yorumlanması ile yapılmaktadır. Bunun için astrolog, öncelikle danışan kişinin haritasını hazırlar ve detaylı bir şekilde incelemeye koyulur. Danışan kişinin tüm potansiyellerine vakıf olur ve danışanına anlatır. Doğum haritası analizlerinde progresyonlar, transitler, güneş arkı ilerletim tekniği, güneş dönüşleri ve eğer gerekiyorsa tutulmalar analiz edilerek, danışan kişilerin hayat yolundaki her şeyi anlatılır.  Yaşamımıza dair her şey haritada gizlidir. Astrologlar doğum anınız ile birlikte gelen tüm potansiyellerinizden bahsedebilir. Harita denen şey bir kişinin ölümüne kadar bilgi kodlaması ile yaşantısına aktarılmıştır. Geleceğiniz için size ışık tutabilirler. Astroloji, falcılık değildir ya da astrologlar kaderi tayin edemezler. Özgür iradenin temsilcileri olarak, her zaman seçeneğimiz vardır ve yaptığımız seçimler, özgür irademizle aldığımız kararlar, ihtiyari kaderdir.

Doğum Haritası ve Diğer Analizler için tıklayınız.

Bir önceki yazımız olan Papaz Büyüsü  başlıklı makalelerimizi de okumanızı öneririz.

Dilerseniz Bakım Formları için bu sayfamıza göz atabilirsiniz.

Ayrıca Büyü Ne Zaman Yapılır? konulu Youtube videomuzu izleyebilirsiniz.

Whatsapptan Hemen İletişime Geçebilir Ve Aklınızdaki Sorulara Ve Sorunlara Cevap Alabilirsiniz.

Yorumlar
  • Merhabalar çocuklarımın ve kendimin doğum haritasına baktırmak için ne yapmam lazım.

    22/01/2022
  • KIYMETLİ ZEYNEL BEY GÖNDERDİĞİNİZ DOĞUM HARİTASI BAKIM FORMUM ELİME ULAŞTI İNANIN AĞLAYARAK OKUDUM SİZ BİR HARİKASINIZ

    17/12/2021
  • Selamlar Burada Yayınlanıyor mu gerçekten yazdıklarımız …..

    06/12/2021

Yorum Yap

Önerilen
Nazara karşı tütsü, neredeyse tüm toplumlarda ve hatta İslamiyet öncesinde Türk toplumunda bile kendisini göstermiş.…