Kova

Koç Burcu
Boğa Burcu – İkizler Burcu
Yengeç Burcu -Aslan Burcu-Başak Burcu
Terazi Burcu  -Akrep Burcu -Yay Burcu
Oğlak Burcu – Kova Burcu
Balık Burcu
Burçların Uğurları – Burçların Yükselen Kişilikleri

KOVA BURCU 20.OCAK-18.ŞUBAT

Elementi: Hava
Unsuru: Sabit
Niteliği: Erkek
Yöneticisi: Uranüs, Satürn 
Doğal evi: 11. ev 
Şifresi: Bağımsızlık, insancıllık 
Uluslararası ismi: AQUARIUS
Hayvan Sembolü : Su samuru
Bitki Sembolü : Telli kavak

UĞURLARI: 

Uğurlu taşları: Kuvars, Ametist, Akuamarin, Amber, Hematit, Lapis lazuli
Uğurlu sayısı: 4-8
Uğurlu rengi: Lacivert, açık mavi, koyu mavi ve parlak mavi 
Uğurlu günü: Cumartesi
Uğurlu metalleri: Kurşun ve uranyum 
Uğurlu hayvanları: Köpek ve sincap 
Uğurlu kuşları: Kartal ve guguk kuşu 
Uğurlu çiçekleri: Orkide, altın yağmuru, mor menekşe 

Pozitif Özellikleri : İnsancıllık, bağımsızlık, dostluk, ilerletici durumlara hazır olmak, orijinalite; mucit ve reformcu ruh, vefakarlık, sadakat, idealist, entelektüel meyli. 

Negatif Özellikleri : Umulmadık gariplikler, isyan, muhalefet, sabit fikirler, gelenekleri zorlamak. 

Anahtar Kelimeler: Kişisel olmayan, dışa dönük, geleneksele karşıt, devrimci, organize, seyyar, serin kanlı, bağımsız, tarafsız, zeki, yaratıcı, orijinal, değişken mizaçlı, bilgi kaynağı, arkadaşlık, gruplar, organizasyonlar, geleceğe yönelik planlar, projeler. 

Bu burcun insanı ailenin ve çevrenin beklentilerine uymayan, onlarla arasında sanki şeffaf bir duvar olduğu duygusunu taşıyan bir çocuk olarak büyür. Elini sürdüğü her şeye yeni bir kavram getirir. Sosyal, hümanist ve bilimsel alanlarda keşiflerde bulunur. Hayatında eksik olan şey ise bir yere ait olamama duygusudur. Bu burcun insanı kurulu düzenlerde rahat etmez. Hep daha iyiyi arar. Düşünce ve davranış olarak zamanın ilerisinde yaşar. Yaşamın kalitesini yükseltmek için uğraşır. Tutucu çevreler tarafından eleştirilir. Paradokslar içinde yaşar. Hem inatçı, tutarsız, sabırsız ve sebatsızdır, hem de toleranslı, açık görüşlüdür. Hem isyankar, hem de barış severdir. Hem bencil değil, hem kendini beğenmiştir.Bu özellikler anlaşılmasını zorlaştırır.

Özgürlüğüne ve mahremiyetine çok düşkündür. Geniş bir arkadaş yelpazesine sahiptir. Toplumun her kademesinden insanla ilişki kurabilir. İnsanları olduğu gibi kabul eder, yargılamaz. Bu ilişkileri daha ziyade tarafsız ve entelektüel bir açıdan değerlendirir. Fazla duygusal yatırım yapmaz. Evlilik dahil her türlü ilişkide bireyliğini koruyabilmesi şarttır.

Kova burcu insanları bencil değildirler düş dünyasına dalmaz geçeklerle yaşar. Dünyanın geleceği ile ilgilenir, dünyayı daha iyi yer haline getirip kendilerinden daha kötü durumda olanları kurtarmak ister. Bu yüzden ırk cinsiyet gözetmeden herkesin aynı durumda olmasını isterler. Çekici olmalarına rağmen sıcak ve sevimli değildirler. Kişisel özgürlükleri onlar için çok önemlidir. Bu sebeple aniden yakın ilişkileri kesip atabilirler. Belli ilkeleri savunmaları yüzünden onları sevimsiz bulabilirsiniz. Bu tavırları onları hiç rahatsız etmez. Kovalar başkalarının fikirleriyle ilgilenir. Yine de kendi görüşlerinden vazgeçmezler. Bilimsel kafaya sahip olmalarına karşın bilim adamı olmayabilirler. Kova burçları dik başlı olur, kendini dinleyenlerin ne demek istediğini anlamadıklarını sanırlar ve kızarlar.

Kovayı tanımlayan cümle BİLİYORUM ’dur. Bilim adamı, yazar, sosyolog, astrolog, astronom, televizyon programcısı ve mucit olabilirler. Bağımsızlıklarını kullanabilecekleri işlerde zevkle çalışırlar. Kovalar çocuklarını kendilerini kadar özgür iyi eğitimli olmasını isterler çocukları ile ilişkileri iyidir. Kova çocukları akıllı olurlar çabuk öğrenirler ve karneleri daima iyi olur. Büyüleyici ve kendini beğenmiş tavırlar, yetişkin kovalar kadar vardır. Dengeli çalışmayı öğrenmeleri gerekir çünkü beğenmedikleri konulara hiç bakmayabilirler.

KOVA BURCU ERKEĞİ

Kova erkeği kafasını kullanmasını iyi bilen çekici bir insandır. Bu yüzden çoğu kadın onda aradığını bulduğu sanacaktır. Kova erkeği çok genç yaşta aşık olup evlenebilir. Hem çok yönlü hem de çok meraklıdır. Tanıştığı insanları uzun uzun inceler. Bu erkek bilgiye önem verir, bu yüzden paraya değil kültüre aşıktır. Kendisini oldukça beğenir ve konuşması da çok etkilidir. Bir olayı anlatırken resim gibi olayı çizebilme yeteneği vardır. Konuşmayı sevdiği kadar diğer insanları dinlemeyi de ister. Kovaerkeği ile dost olabilmek için geniş bir dünyaya sahip olmak gerekir. Dürüst bir karakteri vardır. Daima dürüst olanlara güvenip hayranlık duyar. Paraya önem vermese de değerini bilir. İnsanların sırf maddi çıkarlar için dostluk göstermesini kabul edemez.Kova erkeği sık sık değişiklikler gösterir. Bazen iyimser bazen de kötümser olabilir. Bağımsızlığına oldukça önem verir. Evlilikten korkan, evliliği kısıtlayıcı bir bağ olarak gören bir yapısı vardır. Ama bir kez bağlandı mı dünyanın en eşsiz kadınına bile bakmaz. Evliliğinde eşini bir ömür boyu mutlu edebilecek bir yapısı vardır. Kova erkeği ile türlü badireleri atlatıp evlenen kadın sonunda mutluluğu yakalayacaktır.

KOVA BURCU KADINI 

Bu burcun kadını hemen ilk bakışta karşısındakini büyüler. Bu kadında kendisine has nezaket, zarafet ve kibarlık bulunur. Ama bağımsızlığa düşkün birisi olmasından dolayı dostlarının yılmadan mücadele etmesi gerekebilir. Aklına eseni yapıp bildiği gibi hareket etmeyi ister. Modern bir kadın olup yeniliklerden zevk alır. Bu yüzden uzun seneler boyu genç kalmasını becerir. Kova kadını yaşamda kafaya, zekaya ve bilgiye çok önem verir. Çevresinde birçok dostu vardır ve beğenilen birisi olduğuna inanmak ister. Arkadaşlık yapacağı insanlarda birçok özellik arar. Kova burcu kadını iş hayatında başarılı olup çok para kazanabilir. İş hayatını bırakıp eve kapanmayı sıradan birisi için göze alamaz. Çok çekici olan bu kadın, temizliğe ve düzene önem verir ve iyi giyinir. Gururlu olmasından dolayı çabuk kırılır. Onun damarına basmak tehlikeli olabilir. Sinirlenirse inat olsun diye en istenilmeyen şeyleri yapabilir. Onda bu gurur ve dürüstlük varken asla aldatan bir kadın olmaz. Kıskanç olmadığından kendisinin kıskanılmasını da istemez. kova kadını için kafası kadar hisleri de önemlidir. Ancak çoğu zaman sevmek onun için kolay olmaz. Paraya düşkünlüğü yoktur. Kova kadını her zaman çok iyi bir eş ve anne olur.

Bir Yorum Bırak

Bunları da beğenebilirsin