Nazara Karşı Tütsü

Nazara karşı tütsü, neredeyse tüm toplumlarda ve hatta İslamiyet öncesinde Türk toplumunda bile kendisini göstermiş. Yer etmiş bir etki çeşididir. İslamiyet sonrasında ise, hala varlığını ve rolünü koruyan bir kavramdır. Nazar, belirli bir şekilde kişiden kişiye atılan bir görünmez ok niteliğindedir.

Özellikle kötü ve olumsuz anlamda gerçekleşen Nazar, kişiye kısa süreli bir ağırlık verdiği gibi, ani kazalara, hatta ölümlere bile sebebiyet verebilir. Bu durum, nazar eden, nazarı gönderen kimsenin hissiyatı ile alakalıdır. Örneğin haset ve çekememezlik ile yapılan Nazar eylemi, çok ciddi boyutlarda zarar verebilir. Bu zararı veren kimsenin gönderdiği nazar enerjisinden kimi zaman haberi olmayabilir, ancak bazı kimselerin verdiği nazar enerjisinin çok yüksek boyutlarda olduğu da su götürmez bir gerçektir.

Nazar günümüzde insanların özellikle çocukları açısından çok büyük korkular yaşıyor olduğu durumların başında gelmektedir ki nazar değmesi büyük olasıklıklar ile çocuklar ve bebekler üzerinde bulunmaktadır. Nazara karşı korunma yolları birçok farklı şekilde bulunmaktadır. En önemli olanı ise nazar karşı tütsü kullanmaktır. Nazara karşı tütsü kullanımı ve hazırlatması için bugün birçok farklı kişi tarafından güvenilir şekilde hizmet alabilirsiniz. Emin olun nazara karşı tütsü gerçekten çok etkili bir yöntemdir ve en kolay şekilde bulunan nazar sizin, ailenizin çocuğunuzun ya da ufak bebeğinizin üzerinden gidecektir. Bundan dolayı sizlerde nazara karşı tütsü kullanabilirsiniz ve gerekli olan en iyi şekilde istediğinizi elde edebilirsiniz.

Kimlerin Nazarı Değer?

Toplumumuzda genel inanış, gök gözlü olanların yani, mavi veya yeşil gözlü olanların nazarının çok daha kuvvetli olduğu şeklindedir. Ancak bir yere kadar bu inanışa sırt çeviremeyiz. Çünkü gerçekten de, renkli gözlü kimselerin gözlerinden yayılan enerjinin, koyu renk göze sahip olanlardan çok daha etkili ve hızlı olduğu bilimsel olarak kanıtlanmıştır.

Bu nedenle, çok eski olan bu inanışın bir yere kadar doğru olduğunu kabul edebiliriz. Ancak kimlerin daha çok nazarı değer şeklinde bir soruya, tüm renkli gözlü insanları katarsak, bu durum haksızlığa girer. Kötücül olarak, haset ederek, çekemeyerek ve kıskanç bir şekilde nazar etmek, bakmak veya söz söylemek gibi fiiller, nazar etkisi oluşturur. Elbette bu etki tek başına oluşmaz. Yine bedensiz varlıkların başrol oynadığı da bir gerçektir.

Nazar Cinler İle mi Gerçekleşir?

Nazar denilen eylem, nazarı yapan kişinin iradesi dışında da gerçekleşebilir. Örneğin kişi kendinde böyle yüksek bir enerjinin bulunduğunun farkında değildir. ya da tamamen bilerek ve isteyerek nazar eyleminde bulunulabilir. Bu durum, kişiye yardımcı varlıkların etki etmesi ile açıklanabilir.

Nazar değen kimse, eğer nazardan dolayı rahatsızlandıysa, hastalandıysa veya herhangi bir zarara uğradıysa, bu durum ya kişide bedensiz varlık musallatı olduğunu, ya evinde böyle bir varlığın yer ettiğini ya da bilerek, isteyerek bu kişiye nazar etkisi yollandığını açıklayabilir. Bu nedenle çoğu Nazar değmesi olayının bedensiz varlıklar kanalıyla gerçekleştiğini söyleyebiliriz.

Göz Görünümü

 Nazar Etkisi Nedir?

Nazar etkisi, tamamen fiili bir   eylemdir. Nazar etkisini gerçekleştiren kişi ya da kişilerin özellikle, nazara uğrayan kişiye sürekli böyle bir etki vererek, hastalık ve olumsuzluk yaşaması sağlanabilir. Bu etki elbette cinler sayesinde hayat bulur ve etki devam ettiği sürece cinler de durmayacaktır.

Nazarın Verdiği Etkiler Nedir?

Nazarın verdiği etkiler, nazarın değdiği eşyanın kırılması, kıyafetin tahribata uğraması, kişinin hastalanması, yataktan kalkamama, kabuslar görme, karabasan, uyuyamama, ayrılıklar, boşanmalar, ev yangınları, kazalar, nişan atılması gibi bir çok olumsuz olay nazar etkilerindendir. Bu tür olayların ciddi anlamda takip edilmesi gereklidir.

Bir önceki yazımız olan Tarot  başlıklı makalelerimizi de okumanızı öneririz.

Dilerseniz Bakım Formları için bu sayfamıza göz atabilirsiniz.

Ayrıca Nazar Nedir? Kimlere Nazar Değer konulu Youtube videomuzu izleyebilirsiniz.

Bir Yorum Bırak