Oğlak Erkeği

Oğlak Erkeği Özellikleri

Oğlak Erkeği, beyaz ve sarı benizli olurlar. Orta boylu güzel yüzlüdürler.

GurubuToprak
GünüUğurluÇarşamba
Uğurlu AyıAralık
Dost burçlarıBalık
Düşman burçlarKoç
Uğurlu Sayısı9
Uğurlu TaşıAkik, Kurşun
Uğurlu RenkleriBeyaz ve Açık renkler
Uğurlu ÇiçekleriGül, Nergis
Uğurlu KokularıFulya, Lavanta
Uğurlu MüzikHer tür müzik
En Belirli ÖzelliğiSadakat
En Büyük İdealiİnanç büyüğü olmak
En Büyük HatasıDar zihin
En Büyük ArzusuYöneticilik

Yüzünde göğsünde, karnında bir alâmeti vardır.

Hayatı refah ye zenginlik içinde geçer. Yemesi, içmesi iyidir. Yaşamasını bilir. Sonunda nimet ve saadet içinde vefat eder.

Küçük yaşlarında malı az, zaruret içinde olursa da yaşı ilerledikçe maişeti düzelir. Serveti artar. Eli gayet acıktır. Kıymet bilmeyen kimselere para verir iyilik yapar.

Kardeşlerinin ekserisi kız olur. Hemşireleri ile geçinemez. Sık sık kavga ederler. Birbiri ile mahkemelik olur ise de davayı kazanır. Biraderlerinden biri ve kız kardeşlerinden ekserisi kendisinden evvel ölürler.

Ana ve babaya muti olduğundan anası ve babası kendisini öbür kardeşlerinden çok sever.

Babası anasından evvel vefat eder. Bunlardan miras yer ise de bir faide görmez. Han vurup, harman savurur ve paralar bir gün suyunu çeker.

Bir erkek ikisi kız olmak üzere Üç tane çocuğu olur.. Bunlar yaşarlar. ömrünün nihayetinde çocuklarından hayır görür. Sevinçli ve mesut olur.

Hastalığı: safradan, mideden ye soğuktandır. Safranın galebesi sık sık başının dönmesine sebep olur. Başından iki evlenme geçer. Bunların 1 ncisi vefat eder. 2 nciyle de geçinemez boşanır. Bazen bu yıldızda olanlar 3 ncü kadınla mesut olurlar. Beyaz benizli kadınlar iyidir.

Ölüm korkusu: 3 – 8 – 36 yaşlarındadır. Bu tehlikeli dönemeçleri atlatırsa 80 yaşına kadar yaşar.

Bir yere gitmek istediğinde veya uzun bir seyahate çıkmak lâzım geldiğinde çarşamba günü teşebbüs etsin. İşinde faide görür. Uzak yere gitti ise selãmetle yerine avdet eder. Bu yıldızda olan şahısların Hacca gitmesi de mümkündür. Deniz yolculuğu, karadan iyi gelir.

Nereye gitse izzet ye hürmet görür. Büyük bir şahısla görüşerek mertebesi yükselir. Herkes ona hürmet edenler. Kendini etrafına sevdirmiştir.

Ocak ayinin başından 15 ine kadar olan devresi şanslı günleridir. 9 rakamı uğurludur.

Düşmanları okuyup yazma bilen kadınlardandır ye bunlar esmer benizlidir. Yabancılardan dost edinmek ona kendi akrabasından iyi gelir. Yüzünde bin ben veya çiçek bozuğu, yara gibi alâmet bulunan beyaz benizli erkek onun en büyük düşmanıdır.

Toprak tabiatlı olan erkek ye kadınlarla dost olmalı, hava tabiatlı olanlardan kaçınmalıdır.

Beyaz, açık, renkli elbiseler yarar. Üzerinde biraz kurşun madeni bulundurması iyi gelir. Birisinden bir iş istemek veya bir arzusu varsa Cumartesi günü sabahleyin başvurmalıdır.

Perşembe günü yaramayan bir günüdür. Aylardan Aralık ayı yarar. Cemaziyelahir yaramaz.

Hakim huzuruna çıktığı zaman mümkün mertebe onun sağ tarafında durursa iyi olur.

Yattığı zaman sol tarafına yatmalı. Rahat endişesiz bir uyku uyur. Umumiyetle, hayatının bazı devrelerinde darlık ve kederli bir hale düşerler.

Eline bir çok malın servetin geçmesi muhakkaktır. Talih ye yolu açıktır.

Bu yıldızda olanlar evlenmek için 12 şubatla 18 şubat arasını intihap etmeli ve uğurlu günü olan cumartesi, çarşamba günlerini seçmelidir.

 

Daha Detayli Yildizname Yorumu için Form doldur…

Bir Yorum Bırak

Bunları da beğenebilirsin