Reiki Hakkında Her Şey

Reiki Hakkında Her Şey: Bu Tür Enerji Şifasının Nasıl Çalışır ve Sağlığa Faydaları


Teknik, stres ve kaygıyı azaltmaya, uykuyu iyileştirmeye ve hafif (veya dokunmadan) ağrıyı azaltmaya yardımcı olabilir. 20. yüzyılın başlarında Japonya’da ortaya çıkan bir enerji şifa şeklidir.

( 1 ) Uluslararası Reiki Eğitim Merkezi’ne göre, uygulama, hepimizin bedenlerimizde akan görünmeyen bir “yaşam gücü enerjisine” sahip olduğumuz fikrine dayanmaktadır.

( 2 ) Bir Reiki uygulayıcısı, ellerini müşterinin giyinik vücudunun hemen üzerinde veya üzerinde nazikçe hareket ettirerek, sağlıklı bir enerji akışını teşvik ederek stresi azaltmaya ve iyileşmeyi desteklemeye yardımcı olur.


Ulusal Sağlık Enstitüleri tarafından 2007’de yürütülen bir ankete göre. Amerika Birleşik Devletleri’ndeki 1.2 milyon yetişkin ve 161.000 çocuk, önceki yıl Reiki gibi enerji şifa terapisi aldı ve Reiki şimdi artan sayıda Amerikalı tarafından rahatlamaya yardımcı olmak için kullanılıyor. Holistic Nursing Practice’in Mart-Nisan 2017 sayısında yayınlanan bir araştırmaya göre anksiyete, ağrı yönetimi ve depresyon .

Reiki Nedir?


Stresi azaltmak ve iyileşmeyi teşvik etmek için vücutta sağlıklı enerjinin (Reiki’de “yaşam gücü enerjisi” olarak bilinir) akışını yönlendirmek için nazik el hareketlerini kullanan bir Reiki ustasını içeren bir enerji şifa tekniğidir. Reiki bir tamamlayıcı tıp şeklidir; Günlük stresi azaltabileceğine ve bazı kronik hastalıkların yönetimine yardımcı olabileceğine dair kanıtlar var.

Reiki’nin sağlığa faydaları nelerdir?


Reiki, daha iyi uyku, daha iyi ruh hali ve ağrı kesici dahil olmak üzere bir dizi fiziksel ve duygusal sağlık yararı ile bağlantılıdır. Araştırmalar, Reiki’nin vücudunuzun stres, yaralanma veya hastalıktan kaynaklanan hasarlardan iyileşmesini sağlayan bir rahatlama durumuna dönmesine yardımcı olduğunu gösteriyor. Diğer standart tıbbi tekniklerle tamamlayıcı bir terapi olarak kullanılan Reiki’nin, insanların ameliyattan sonra iyileşmesine ve kanser ve AIDS semptomlarını yönetmesine yardımcı olabileceğine dair kanıtlar var.

Reiki’nin işe yaradığına dair bilimsel kanıt var mı?


Reiki’nin tam olarak nasıl çalıştığını açıklayan çok az bilimsel kanıt var. Ancak araştırmalar, Reiki’nin kan basıncını düşürme, uykuyu iyileştirme, kaygıyı azaltma ve ağrıyı azaltma söz konusu olduğunda ölçülebilir faydaları olabileceğini buldu. (Bu çalışmalardan bazıları, ameliyattan iyileşen insanlar gibi belirli gruplarda, diğerleri ise sağlıklı bireylerde yapılmıştır.) Bununla birlikte, Reiki’nin standart tıbbi tedavilerle birlikte kullanılması amaçlanan tamamlayıcı bir terapi olduğunu unutmayın.

Reiki seansı sırasında ne olur?


Bir seans sırasında, bir Reiki uygulayıcısı ellerini bir dizi pozisyonda nazikçe vücudun üzerinde veya yakınında hareket ettirir. Her bir el pozisyonu vücudun farklı bir bölümüne odaklanır – baş, omuzlar, mide ve ayaklar dahil – ve kişinin ihtiyaçlarına bağlı olarak yaklaşık 3 ila 10 dakika tutulur. Genellikle 60 ila 90 dakika arasında süren seanslar sırasında çok az konuşma olur veya hiç konuşma olmaz.

Whatsapptan Hemen İletişime Geçebilir Ve Aklınızdaki Sorulara Ve Sorunlara Cevap Alabilirsiniz.

 class=

Bir Yorum Bırak