Sultanbeylide en iyi yıldızname bakan hoca

Sultanbeylide en iyi yıldızname bakan hoca

YILDIZNAME NEDİR?

Yıldıznamenin tarihi Osmanlı Dönemi’ne kadar dayanmaktadır. O dönemde özellikle yaygın olarak kullanılmaktadır.
Öyle ki yıldıznamenin en parlak döneminin Osmanlı döneminde olduğu söylenmtektedir.
Bu yargılardan varılacak en önemli sonuç yıldıznamenin kökenin çok eskilere dayanmasıdır.
Osmanlı döneminde yaygın kullanılmasının önemli bir nedeni ise yıldıznamenin İslam ilimlerine ters düşmemesi ve canlılık bulmasıdır.
Ancak bütün bunlarla birlikte yıldıznameyi eski bir gelenek olarak değerlendirmek yanlış olacaktır çünkü günümüzde de değeri azımsanmayacak boyuttadır.
Günümüzde öneminin büyük olması bazı sorunları da beraberinde getirmektedir. İnsanların bu ilgisinden rant sağlamak isteyen bazı kişiler yıldıznameyi kullanarak insanları kandırabilmektedir. Bu sebepten dolayı yıldıznameye bakacak olan kişinin çok iyi seçilmesi ve ciddi anlamda işinin ehli olması çok önemli bir husustur. Fala bakacak olan kişinin belirli özelliklere sahip olması ve falcı olayından çok ayrı bir tutumda olması gereklidir. Günümüzde yanlış bir kanı olarak fal ile karıştırılmaktadır. Yıldıznamenin faldan ayrılan en önemli özelliklerinden biri ise herhangi bir araç gerece ihtiyaç duyulmadan da bakılabilmesidir. Fal kartı, kahve, su gib bir cisme ihtiyaç duyulmadan uzaktan da bakılabilir.
Olayların yorumlanması şekline tanımlanan yıldızname hastalıklara çözüm yöntemlerinin bulunması konusunda da önemli bir yere sahiptir. Ancak bununla birlikte yıldızname kesinlikle bir tedavi yöntemi değildir.
Bunun aksine tedavi yöntemlerini ortaya çıkaran bir araç olarak görülmesi önemli bir husustur.

Tedavi çözümlerinin belirlendiği bu hastalıklar tıbbi ya da ruhsal da olabilmektedir. Ruhsal hastalıklardan kastedilen şeyler ise nazar kısmet kapalılığı büyüye uğrama gibi sorunlardır. Yıldızname bu tarz sorunlara karşı bir yol gösterici olarak kullanılmaktadır.

Bir Yorum Bırak

Bunları da beğenebilirsin