Tarihteki En İyi Kıyametler

Tarihteki En İyi Kıyametler Dünyanın sonu yakın

Tarihteki En İyi Kıyametler Yüzyıllardır kıyamet günü olanlar kıyamet kehanetinde bulundular. Ancak küçük bir yakalama var: Dünyanın sonu tahminlerinin hiçbiri gerçekleşmiyor.

2021 için Kıyamet Tahminleri


Her yıl internetin ve tabloid medyanın karanlık saçaklarında yeni kıyamet tahminleri dolaşıyor. Geçtiğimiz birkaç yıl içinde, daha popüler kıyamet kehanetlerinden sadece birkaçını saymak gerekirse, dünyanın bir nükleer savaş, bir asteroit çarpması ve yeni bir buzul çağı ile sona ereceği tahmin ediliyordu.


Bunların hiçbirinin gerçekleşmediğini söylemeye gerek yok. Çoğumuz 2020’nin hoş bir yıldan başka bir şey olmadığı konusunda hemfikiriz, ancak iyi haber şu ki, insanlık hala etrafta ve gelişiyor!
Yine de, gelecek yıl için yeni dünya sonu kehanetleri sıkıntısı yok. Aşağıdaki 2021 tahminleri artık kıyamet meraklıları arasında özellikle popüler:

Tarihteki En İyi Kıyametler Zombi kıyameti:

Şüphelenmeyen vatandaşları terörize eden, insan beyinlerini besleyen ve yavaş ama emin adımlarla dünyayı ele geçiren ölümsüz canavarlardan oluşan bir ordu mu? Mümkün olan en ucuz korku filmi klişesi gibi görünen şey, kıyamet camiasında oldukça takipçi kazandı. Sonuçta, hepsinin en ünlü görücüsü Nostradamus bu senaryoyu öngördü. Tabii ki, kehanetleri biraz gizemli olmaktan öte, bu yüzden bu, mümkün olan en popüler yorumlardan sadece biri.

İkinci gelişi:

İsa’nın geri dönüşüyle ilgili bir başka kehanetin zamanı geldi! Bu kez, kendinden geçmenin 2021’de gerçekleşeceğine dair hızlı ve kesin kanıtlara sahip olduğunu iddia eden Amerikalı papaz Kenton Beshore. Bunun ikinci denemesi olması onun güvenilirliğini sadece biraz azaltıyor: dünyanın ilk sonunun geldiği sanılıyor. 1988’de oldu. Ve bu… olmadı.

Tarihteki En İyi Kıyametler Gizli Tevrat kodu:

Bazı “alimler”, sözde Yahudi Tora’nın ilk beş kitabındaki bir dizi gizli kodu deşifre ettiler. Ve tahmin ettiniz, “dünya 2021’de sona erecek” olarak tercüme ediliyorlar. Kim bilir? Belki, birkaç yüz başarısız denemeden sonra, kutsal metinlerde gizli kıyamet uyarısı shtik sonunda bazı sonuçlar verir?


Fışkırtan En İyi Kıyamet Tahminleri


Bütün bunlar sizi endişelendirdiyse, tıpkı çağlar boyunca yüzlerce kehanet gibi, tarihte gerçekleşmeyen, kötü şöhretli kıyamet senaryolarından bazılarına bir göz atın . Listelenen olaylardan bazıları ilgili birçok kişi için trajik sonuçlara yol açsa da, peygamberlerin ve peygamberliklerin geçmiş siciline bir göz atmak, paniğe gerek olmadığını iyi bir hatırlatmadır. Sonuçta, günlerin sonunu tahmin etmek zor bir iştir.


Maya Takvimi


Dünyanın sonunun, Maya takvimindeki büyük döngülerden birinin sona erdiği 21 Aralık 2012’de gerçekleşeceği tahmin ediliyordu . Günün ilerleyen saatlerinde internet, “12/21/12” tarihinde gerçekleşecek bir kıyametle ilgili tahminlerle dolup taşıyordu. Dünya çapında ağda bulunan alarm verici bilgi zenginliği ile karşı karşıya kalan NASA bile, 21 Aralık 2012’de dünyanın neden sonunun gelmeyeceğine dair bir bilgi sayfası yayınlamak zorunda kaldı. Büyüler ve gizli ilimler hakkında detaylı bilgiler edinmek ve hizmet almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.


Tarihteki En İyi Kıyametler Cenevre’den Kara Delik


Bilim adamları, çok yüksek hızlarda kontrollü parçacık çarpışmaları kurmak için Cenevre, İsviçre yakınlarındaki Büyük Hadron Çarpıştırıcısını (LHC) kullanıyor. Deneyler, bazılarının çarpışmaların serbest bıraktığı enerjilerin, Dünya’yı ve üzerindeki tüm yaşamı tüketecek kadar güçlü bir kara delik oluşturacağına inanmasına neden oldu. Henüz böyle bir kara delik görülmedi ve birkaç yüksek profilli çalışma, LHC’de yapılan deneylerle ilgili böyle bir tehlike olmadığı sonucuna vardı.


Y2K ve Milenyum Böceği


İkinci bin yılın sonlarına doğru, dünyanın dört bir yanındaki insanlar, 2000 yılının veya Y2K’nin başlangıcıyla aynı anda dünyanın sonunun gelmesinden korkuyorlardı. Bu tahmin, bilgisayar programcılarının yazılım geliştirirken yıl sayılarını iki basamakla kısaltma uygulamasına dayanıyordu. Örneğin, “1999”, “99” olarak kodlanacaktır. Yüzyılın başında, tarihin 2000 yerine 1900 olduğunu varsayarsak bilgisayarlar “00”a döner ve yazılım hatalarına yol açardı.

Popüler inanışa göre, bu sözde “Milenyum Böceği” bankacılık sistemlerini, uçakları ve hatta silah sistemlerinin güvenliğini tehdit ederek Dünya gezegeninde her şeyi tüketen bir kaosa yol açtı. Ancak 1 Ocak 2000 gece yarısı dünya yeni yılı kutladı ve gökten uçak düşmedi.

Tarihteki En İyi Kıyametler Nostradamus ve Terörün Kralı


Ünlü kahin Nostradamus 250 yıl önce 1999’da gökten bir “terör kralı” geleceği kehanetinde bulundu. Avusturyalı jeolog ve Nostradamus meraklısı Alexander Tollmann, Avusturya’da kendi inşa ettiği bir sığınakta oturarak onu güvenli bir şekilde oynamaya karar verdi. Tollmann, kıyametin Ağustos ayının başlarında geleceğine ikna olmuştu, bu korku 11 Ağustos 1999’daki tam güneş tutulmasıyla pekiştirildi.


Büyük Tufan ve Uçan Daire


Chicago’lu ev kadını Dorothy Martin (aka Marion Keech), 1950’lerin başlarında Clarion gezegeninden bir mesaj aldığını iddia etti: 21 Aralık 1954’te şafaktan önce dünyanın sonu büyük bir selde olacaktı. Martin ve bir grup takipçisi, bir uçan daire, gerçek inananları, Dünya’nın kaçınılmaz yıkımından önce kurtaracaktı. İnanç o kadar güçlüydü ki, bazıları önceki hayatlarından tamamen koptu, işlerini bıraktı, eşlerini terk etti, para ve mallarını verdi. Sosyal psikologlar Leon Festinger, Henry Riecken ve Stanley Schachter, bu tür inançların etkilerini ve kehanet edilen olay gerçekleşmediğinde grubun tepkilerini incelemek için Martin’in grubuna sızdı. Onların işi, Kehanet Başarısız Olduğunda, Festinger’in dikkat çeken bilişsel uyumsuzluk teorisinin ilk örneğini sunar.

Whatsapptan Hemen İletişime Geçebilir Ve Aklınızdaki Sorulara Ve Sorunlara Cevap Alabilirsiniz.

 class=

Bir Yorum Bırak

Bunları da beğenebilirsin