Yay

Koç Burcu
Boğa Burcu – İkizler Burcu
Yengeç Burcu -Aslan Burcu-Başak Burcu
Terazi Burcu  -Akrep Burcu -Yay Burcu
Oğlak Burcu – Kova Burcu
Balık Burcu
Burçların Uğurları – Burçların Yükselen Kişilikleri

YAY BURCU 22.KASIM-21.ARALIK

Elementi: Ateş
Unsuru: Değişken
Niteliği: Erkek
Yöneticisi: Jüpiter
Doğal evi: 9. ev 
Şifresi: Özgürlük aşkı, coşku, araştırmacılık 
Uluslararası ismi: SAGITTARIUS
Hayvan Sembolü : Bir geyik türü olan Wapiti
Bitki Sembolü : İğne yapraklı Karaçam

UĞURLARI: 

Uğurlu taşları: Lapis, Turkuvaz, Obsidyen, Opal, Kuvars, Safir 
Uğurlu sayısı: 3 – 7
Uğurlu rengi: Eflatun, mor ve koyu mavi 
Uğurlu günü: Perşembe
Uğurlu metalleri: Kalay ve teneke 
Uğurlu hayvanları: Köpek, at ve boğa 
Uğurlu kuşları: Kartal ve tavus kuşudur. 
Uğurlu çiçekleri: Karanfil

Pozitif Özellikleri : Keyiflilik, neşelilik, çok iş bilirlilik, açık zihinlik, adapte olabilmek, iyi yargılayabilmek, iyi felsefe; hürriyet aşkı,dışa dönüklük. 

Negatif Özellikleri : Gözü kapalılık, körce iyimserlik, gürültücülük, sorumsuzluk, kapris. 

Anahtar Kelimeler: Açık sözlü, dobra, bağımsız, sıcak, öncü, dışa dönük, spiritüel, dogmatik, fanatik, fırsatını kollayan, istekli, hevesli, filozof, dil uzmanı, yolcu, ciddi, arkadaşça, güvenilir, açık fikirli, iyimser, neşeli, sorumsuz, kaprisli, gururlu, maceracı, sporcu. 

Yay burcu insanı idealist fikirleri olan, dürüst ve direkt bir insandır. Her şeye geniş bir açıdan bakar. Kendine güvenlidir. Kazanacağından emin bir şekilde okunu hedefe yollar. Genellikle sorunlarla karşılaşır, çünkü fazla iyimser davranmaktadır. İyimserlikle detaylara dikkat etmemiş, iyice düşünmeden karar vermiştir. Bu bilgiler onu yıldırmaz, kolaylıkla toparlanıp yeniden denemeye hazırlanır. Ancak idealleri için savaşmak istemez., çünkü savaş alanı soğuk ve rahatsızdır. Böylece felsefeye yönelir.

Ahlak, adalet ve teorilerle çok ilgili olması, ilişkilerde zorlanmasına neden olur. İdealizmi ve dürüstlüğüyle gereğinden fazla gururlanır. Düşüncelerinden ve kendi doğrularından çok emindir. Oysa entelektüel olduğu kadar duygusal olması da gerekir. Hem kendi duygularına hem de başkalarınınkine saygı duymalıdır. Özgür bir ruhu vardır. Bir ilişkiye, belli bir yaşam biçimine, dar görüşlere bağlanmaktan hoşlanmaz. Dışa dönük, arkadaş canlısı ve popülerdir. Sabırsızdır. Hem fiziksel, hem de zihinsel olarak çok aktiftir. Yabancı kültürlere, ülkelere ve dinlere çok meraklıdır. Fiziksel olarak oralara gidemese dahi hayalinde hep oralarda dolaşmaktadır.

Yay burcu insanları gençken aşırı aykırı davranışlarda bulunurlar dikkatsiz olup heyecanı severek yaşarlarsa geçmişten çok dersler alırlar. Özgürlüklerine düşkündürler. Ciddi işlerde ve felsefe konularında çok başarılı olurlar. Adildirler, başkalarını savunmaya kalkarlar. Başkalarının duygularına pek önem vermezler ama içtendirler. Yaylar bilmedikleri şeyleri araştırmayı ve gerektiğinde kullanmak üzere depolamayı severler. Fiziksel olsun entelektüel olsun bilinmeyeni keşfetmeyi yeni kültürler ve yeni insanlar görmeyi çok severler. İyi konuşmacı olurlar. Yaşamlarında hep bir amaçları olur. Sıcak kanlı, ateşli, çabuk öfkelenen insanlar olmalarına karşın kötülük düşünmezler. Bağışlayıcıdırlar, alışkanlıklarını da kolay değiştirirler. Çok odalı ve bahçeli evi severler ama ev yaşamı ile ilgilenmezler. Sık sık iş seyahatinde olabilirler. Genellikle çocuklarına sıcakkanlı ve iyidirler.

Yay çocukları mutlu ve güler yüzlü olurlar. İyi kalpli, arkadaş canlısıdırlar ve arkadaşları tarafından sevilirler. Her çeşit sporu ve hayvanı severler. Çok iyi öğrenci olmalarına karşın disiplini sevmezler. Oyunda hile yapmamaları öğretilmelidir.

YAY BURCU ERKEĞİ 

Bu burcun erkekleri çok kısmetli, neşeli, hareketli, cana yakın, hayatı seven kişiliktedirler. O, meraklı bir insan olduğundan pek çok konuya ilgi duyar ve dolayısıyla da geniş bilgisi vardır. Hangi konu açılırsa söyleyeceği bir şey bulunur. Dürüst insanlardır, hakikati söylemeye önem verirler.

Yardımlaşmayı çok sevdiğinden herkesin sorununa karşılık beklemeden koşar. Kendi başı sıkıştığı zamanda arkadaşlarının desteğini arar. Yay erkeğinin eli çok açıktır. Çalıştığı gibi gezmeye ve eğlenceye meraklıdır. Yürüyüş yapmak, yelkene çıkmak, maça gitmek, gece gezmek kısacası her telden çalan bir yapısı vardır. Yay erkeklerinin çoğunun talih oyunlarında şansı açıktır. Eğer kumar bağımlılığı varsa para geldiği gibi gidecektir. Ama çoğu zaman sadece talihlerini denemek için oynarlar ve orada dururlar. Bağımsızlığına düşkün olan yay erkeği genç yaşta evini terk edebilir. Sevdiğinin üzerine odak noktası yaptığı gibi aniden fikir değiştirip ortadan kaybolabilir. Evlilikte başını alıp gitmesi olasıdır. Kadının yay erkeğini elde etmesi için sabırlı olması gerekir. Onlar kolay kolay para biriktiremezler. Fakat bir anda zengin olabilirler. Kolay para kazanıp ün sahibi olabilecek yay erkeği aynı zamanda çocuk ruhludur. Yay erkeği ile hayatını birleştirecek kadının bu yönüne dikkat etmesi gerekecektir.

YAY BURCU KADINI 

Son derece uyumlu tiplerdir. Ne istediklerini bilirler ama, bunun kendiliğinden oluşmasını beklerler. Olmazsa mücadeleye başlarlar. Çevrelerinde gelişen olaylar hakkında hemen bilgi sahibi olmak isterler. Dost canlısı, içi dışı bir, neşeli tiplerdir. Neşesi, nezaketi, nükte gücü sayesinde toplumda beğenilen, aranılan bir kişidir. Bu özellikleri kendilerini dost ortamında hissettikleri zaman ortaya çıkar. Onların yanında vaktin nasıl geçtiği anlaşılmaz. Yay kadını bağımsızlığına düşkündür. Onlar güvendikleri kimselerin fikirlerini de almazlar, her işlerini kendileri halletmek isterler. Kolaylıkla evlenme bunların işi değildir. Yay kadını da çift kısmetlidir. Yay kadını için evden ziyade iş yaşamı daha çekici gelecektir. Çekici bir kişilikte olduğundan istediklerini karşısındakine kolayca yaptırır. Bilgiye hayran olduğundan sürekli kendini geliştirmeye çalışacaktır. Bu kadının hayatta en önem verdiği konulardan biri de dostluktur. Yay burcu kadını severek evlenirse çok mutlu bir ev kadını olur. Yalnız evlendikten sonra ikinci plana atılmayı asla kabul edemez. Eve kapatılacak bir kadın asla değildir. Bu kadını mutlu etmek için toplumda saygı ve ilgi uyandıran bir erkek olmak gerekecektir; saygı duymadığı bir erkekle aynı çatı altında duracak bir tip değildir. Kıskanç bir kadın değildir. Bu burcun kadını, anne ve babasını, yakınlarını sever ve onlarla çok ilgilenir. Ailesine bağlı olduğundan anne ve babasını tenkit edecek bir erkekten uzaklaşacaktır. Çocuklarına düşkün bir anne olur ve onlara arkadaş gibi davranır. Çocuklarla çocuk olan bir tiptir. Onlar çocuklarının her şeyiyle meşgul olur ve kendilerine has bir şekilde yetiştirirler.

Bir Yorum Bırak

Bunları da beğenebilirsin