a

Yengeç

Yengeç

Koç Burcu
Boğa Burcu – İkizler Burcu
Yengeç Burcu -Aslan Burcu-Başak Burcu
Terazi Burcu  -Akrep Burcu -Yay Burcu
Oğlak Burcu – Kova Burcu
Balık Burcu
Burçların Uğurları – Burçların Yükselen Kişilikleri

YENGEÇ BURCU 21.HAZİRAN-22.TEMMUZ

Elementi: Su
Unsuru: Öncü
Niteliği: Kadın
Yöneticisi: Ay
Doğal evi: 4. Ev 
Şifresi: Aile, koruyuculuk 
Uluslararası ismi: CANCER
Hayvan Sembolü : Ağaçkakan
Bitki Sembolü : Yaban gülü

UĞURLARI: 

Uğurlu taşları: Mercan, Ay taşı, Opal, Zümrüt, Turkuvaz, Yakut
Uğurlu sayısı: 2 ve 7 
Uğurlu rengi: Gümüş, beyaz ve açık mavi
Uğurlu günü: Pazartesi
Uğurlu metali: Gümüş
Uğurlu hayvanları: Köpek ve ayıbalığı 
Uğurlu kuşları: Martı ve baykuş 
Uğurlu çiçeği: Beyaz ve sarı gül 

Pozitif Özellikleri : Nezaket, hassasiyet, sempatiklik, kuvvetli tahayyül; analık veya babalık eğilimi; istek ve muhafaza, ihtiyat, vatanseverlik, ısrar, beceriklilik. 

Negatif Özellikleri : Aşırı hissi oluşu, fazla derecede hassasiyet, dağınıklık, değişkenlik, zayıf karakter, kendine acıma meyili, sabit olmamak, karşısındakinin gururunu okşayıcı tarzda konuşmak, düzensizlik. 

Anahtar Kelimeler: Anaç, insanların bakımı, koruması ve eğitimi ile ilgili, ruh haline göre davranan, bağımlı, tembel, hafızası güçlü, anlayışlı, değişken, hassas, ruhsal, duygusal, yurtsever, düzensiz, üretken, aşçı, koleksiyoncu. 

Bu burcun insanının güçlü duygusal dürtüleri vardır. Son derece hassas, anaç, insanların bakımı ve eğitimi ilgilidir. Başkalarına karşı duyarlı yumuşak ve naziktir. İçteki güvensizliği, kırılganlığı saklamak ve korumak için dışta bir maske taşımaktır. Anlaşılması güçtür, çünkü ruh haline göre davranmaktadır. Kendini açıkça göstermez, bu biraz güvensizlikten, biraz da gizlilikten yana olmasından kaynaklanır. Bu güven eksikliği ve kendine dönüklük ile mücadele etmesi gerekir. Bunu, en derinde gizli duygusal enerjiyi yaratıcı bir girişimle yüzeye taşıyarak yapabilir. Duygusal ilişkilerde çok özverilidir.

Anaç yapısı bazen sevdiklerine karşı çok sahip olmacı ve ilgiyle onları boğucu hale dönüşebilir. Duygusal gerilim ve hassaslık yengeç insanında içsel kargaşa yaratır. Dünyada değerli, kalıcı bir şey üretmek hırsı ve enerji ile dolu olmasına rağmen kargaşa nedeniyle bu dıştan algılanamaz. Çok sezgiseldir. Rasyonel akıl yerine sezgilerini önemsediğinde daha başarılıdır. Ancak ailesine ve dünyaya en az diğerleri kadar akıllı olduğunu göstermek arzusu onu okulunu, notlarını, derecelerini önemsemeye iter. Oysa sezgilerini reddettiğinde çok katı ve fazla rasyonel olabilir.

Yengeçler duygusal ve duyarlılıklarıyla tanınırlar. Bu burç yuvayı simgelediğinden yengeçler yuvalarına çok bağlı ve düşkün olurlar. İçten samimi bir arkadaş olup başkalarının dertleriyle ilgilenirler, kimi zamanda kendi dertlerini anlattıkları için karşısındakini duymazlar. Yengeçler çok karmaşık insanlardır. Kendilerini tehlikede hissettiklerinde oldukça güçlü, bazen de çocuk kadar savunmasız olabilirler. Yengeçler mutlu bir yuva ve güvence gerekir. Sorumluluk duyguları çok geliştiğinden aynı duyguyu karşılarından da beklerler. Bazen içe kapanırlar ve aranızda kalın bir duvar varmış gibi hissedersiniz. Başladıkları işi yarım bıraktıkları hiç görülmemiştir. İşlerine ve sevdiklerine olan bağılılıkları vardır. Bir kez sevdi mi, sürekli severler. Öfkeleri bazen onları acımasız düşman yapabilir ama yinede haylaz bir çocuğu seven anne gibi geriden severler. Yengeçler ancak sevgi ile yönetilebilir. Yengeci tanımlayan cümle HİSSEDERİM’ dir. Burçlar kuşağının en iyi aşçısıdır. Çok kuruntuludurlar. mistik konular ilgilerini çekse de sadece meraklarını gidermek için okumakla kalırlar. Acılarını içlerine atarlar. Bazıları dinsel konularla ilgilenir. Müziğe oldukça yatkındırlar. Yengeç anne simgesi olduğundan annelerine çok bağlı olurlar.

Yengeç burcu iyi bir iş adamı, antikacı, tarihçi, ana okulu öğretmeni, çok iyi ev kadını olabilirler. Yengeç burcunda doğan çocuklar evlerini severler. Onu azarlamak yerine böyle yapman beni üzüyor kelimesi yeterlidir. Çabuk etkilenir ve incinirler. Dans ve yüzme konusunda başarılı olurlar.

YENGEÇ BURCU ERKEĞİ 

Yengeç burcu erkeği çok hislidir. Eğer sabırlarını taşıracak bir hareket görmezlerse bu burcun erkekleri bulunmaz bir arkadaş olurlar. Her konuda tam eşitlik ararlar. Yaşamlarını sevgi üzerine kuran tiplerdir. Her şeyden önce terbiyeli ve naziktirler. Senli benli olmasını sevmeyen ve ihtiyatla yaklaşan kişiliğe sahiptirler. Daima kafasında bazı şüpheler vardır. Sevdiği insanı annesi ile kıyaslayacak birisidir. Aradığı eş için annesinin özelliklerini arayacaktır. Bu burcun yaşamı duygularla örülmüştür. Madde ikinci plandadır. Şiir ve müzikten büyük zevk alır. Tutumlu ve ihtiyatlıdır. Para harcarken her şeyin pahalısını seçecektir. Yengeç erkeği giyim ve kuşamına özen gösteren insanları beğenir. Kendisi de giyimde hem tutucu hem de şıktır. Yengeç erkekleri genelde çalışkan olurlar. Çok meraklı olduklarından başkalarının yaşamlarını incelerler. Dedikoduya eğilimleri vardır. Sevgisini belli edemeyen çekingen bir tiptir. Ancak bir kez açıldı mı sevgisinde inat ve ısrar ortaya çıkar. Sevdiklerinden ayrılmakta direnirler. Bu burcun erkekleri ateşli ve ihtiraslı olurlar. Bu yüzden birkaç evlilik yapabilirler. Yengeç burcu erkeği için evi, eşi ve çocukları kadar önemli bir konu yoktur. Evlerinin derli toplu olmasını isterler, dağınıklıktan ve pislikten hoşlanmazlar. Çocuklarının üzerine titrer ve ailesi için yapamayacağı fedakârlık yoktur. Yengeç erkeği tam anlamıyla bir aile erkeğidir.

YENGEÇ BURCU KADINI 

Yengeç burcu kadını erkekten daha sabırlıdır. Buna karşılık çekingen, iyi niyetli, çok hassas, romantik cana yakın ve sevimli tiplerdir. Bu burcun kadınlarında bir neşe vardır. Fakat bugün güldüğü şeye yarın kızabilir. İlişkilerini kimi insanlarla dost, kimi insanlarla düşman olmayacak gibi ayarlarlar. Aşırı duyarlıdırlar ve hisleri etkindir. Çok çabuk etkilenir, kırılır ve kederlenirler. Çok kolay gözyaşı döküp bir gün gülerken bir gün somurtacaklardır. Tenkite gelemezler. Hatalarını yüzüne söylememelidir. Hatalarını imalarla düzeltmeye çalışmalıdır. Tutumludurlar. Bu kadın ucuz malzeme ile çok iyi yemekler hazırlamayı becerir. Çok iyi bir ekonomisttir. Ellerinin bereketi meşhurdur. Lezzetli yemekler hazırlarlar. Çok hassas ve romantik olduğundan sevgiye çok önem verir.O yüzden böyle bir kadını seven erkek sık sık ona aşkını ve sevgisini belirtmelidir. Kısa süren maceralardan hoşlanmaz. Sevdiklerine değer veren ve sabırlı bir kişiliği vardır. Ancak erkekte de güven arar. Yolculuğu özellikle deniz yolculuklarını severler, ideal bir yol arkadaşı olurlar. Yengeç kadını ailesine olduğu kadar annesine çok düşkün olur. Tek kusuru dedikoduya düşkün olmasıdır. Hayatta en değerli varlıkları çocuklarıdır. Çocukları için eşini bile ihmal etmeyi göze alabilir. İdeal anneler bu burçtan çıkar. Çocuklarının sağlıkları, giyimleri, eğitimleri, beslenmeleri ve oyuncaklarına kadar her şeyiyle ilgilenirler.

Paylaş
Bu Yazıya Puan Ver

zeyneleroglu@gmail.com

Yorum Yok

Yorum Yap

×