Kültürümüzde çok uzun yıllardır var olan yıldızname falının kökeni genellikle Orta doğu astrolojisine dayanmaktadır. Yıldızlardan alınan astrolojik enerji ve gezegenler ile yıldızların açılarının etkilerinin birlikte hesaplanmasıyla yorumlanan detaylı bir fal türüdür. Yıldızname nasıl bakılır? Yıldızname falı bakarken fal yorumu isteyen kişinin doğum tarihi, saati ve ismi gibi kişisel bilgileri alındıktan sonra yıldızname falının yorumlanmasına başlanmaktadır.

Yıldızname falı ile kişi için önemli olan ve hayatında olabilecek gelişmeler tarih ve zaman kavramları ile ortaya çıkarılmaktadır. Ebcet hesabı ve yıldız haritası ile de desteklenebilen yıldıznamede, partneriniz ile geleceğinizi veya hayatın size neler getireceğini merak ediyorsanız bunların yanıtlarını alabileceğiniz bir fal türüdür.

Yıldızname nasıl bakılır bunu öğrenebilmek ve yıldızname ile haşır neşir olabilmek için yıldızname kitabı gereklidir. Temel olarak iki farklı yöntem uygulanır. Burçlar ve astroloji konusu yıldıznamenin dahilindedir. Burçlar tespit edilerken, ilk  yöntem kişinin kendi ismiyle annesinin isminin ebcet hesabıyla toplanarak on ikiye bölünmesidir. Kalan rakam astrolojik evrende burçların Zodyak sıralamasıyla eşleştirilir. Burçları, yıldızname ile tespit etme yöntemi bu şekilde işler. Kişinin doğum tarihinin bilinmemesi durumunda, bu yöntem burçlar konusunda oldukça başarılıdır. Ebcet hesaplamaları sonunda bulunan burç yıldıznamenin cinsiyete göre ayrılmış kısmında bulunarak okunur. Ancak bu yöntem çoğu zaman eksik kalmakta ve yanlış anlaşılmalara yol açabilmektedir.

İkinci yöntem ise burçların doğum tarihlerine göre hesaplanması ve yıldıznamede cinsiyetle ilgili bölüme bakılarak okumasının yapılmasıdır. Günümüzde bu yöntem daha revaçtadır. Çünkü resmi kayıtlar sayesinde doğum tarihleri net olarak bilinmektedir. Yıldızname, kişilerin burçlarının astroloji alanındaki uyumlarına bakmakta da kullanılabilir. Burçları belirlenen kişilerin uyumları, dostluk ve düşmanlık ihtimalleri yıldıznamenin sunduğu astroloji tahminlerinden biridir. Yıldıznameye göre; yıldız uyumu olan kimseler, daha rahat ve samimi bir birliktelik içerisinde olabilirler. Ancak bu durum zıt kutupların anlaşamayacağını belirtmez. Birçok farklı etken esasında yıldızname uyumu taşımayan kimselerin oldukça iyi antlaşmasına sebep olmuştur. Gelenekler ve alışkanlıklar da belirleyicidir.

Yıldızname incelemesi en verimli olarak kötü etkilere karşı yapılandır. Büyü bozmak, nazar kaldırmak gibi alanlarda etkindir. Hz. Muhammed’in torunu İmam Cafer’in ortaya koyduğu yıldız ilmi, yıldıznamenin bir göstergesidir. Yıldızname için, cifir ve astroloji ilimleri kullanılır. Yıldızname esasında kötü etkinlerden korunabilmek için tayin edilen burçlar bilgisini oluşturur. Yıldızname ruhani ve mistik ilimlerin bir yan alanıdır. Telepati dahi yıldızname ile ilişkilendirilebilir. Yıldıznameye bakarken ve bitirilirken dua edilir. Bu sebeple faldan ayrışır.

Yıldızname Hangi Amaçlarla Bakılır?

Yıldızname Hangi Amaçlarla Bakılır?

Aslında en çok merak ettiğiniz konu yazıyı bu ana kadar okuduysanız aslında bu soru olacaktır. “O zaman bu bakım ne zaman ve kim için yapılır?” haklısınız. Bu bakımın ihtiyaç duyulması durumunu şöyle aktaralım. Bir kişinin ölüm döşeğinde olması, ölümcül bir hastalık ile pençeleşirken bu rahatsızlığın kendisini ölüme götürüp götürmeyeceği, yıldızname talep eden kişinin birinci dereceden akrabası olan ve bu bahsettiğimiz duruma şahitlik eden bir kan bağlısı olması…

Buna benzer pek çok konuya dâhil ve nail olmak gerekiyor. Ayrıca bu bakım herhangi bir ilmi mücadelenin başlamasına vesile olacak bir bakımdır. Yani bir insanın hayatını kurtarmak için bir şifalanma metodu uygulamayı düşünüyorsanız o halde yıldıznameden destek alabilirsiniz. Yıldızname bakımı yaparken birçok öncelik bizler için çok önemlidir. Bu saydığımız koşullar ve durumlar yalnızca birkaçını oluşturacaktır.

Yıldızname Bakımında Hangi Bilgiler Gereklidir?

Bir diğer aydınlatmak istediğimiz konu ise budur. Yani insanların anne adı ve baba adı gibi bilgilerini kıstas alıp, bu bakımı yaptıklarını söyleyen kişilerin sayısı da bir hayli fazla durumda.
Bu yüzden de açıklık getirilmesi şart olmuş bir konudur. Bu kadar küçük bilgiler ulaşarak da bu bakımdan verim almak söz konusu olamaz. Basit fallar bile bu bilgilerden daha çok veri gerektirir. Bu yüzden insanların bu konu üzerindeki cahilliğinden faydalanarak kandırılmaya müsait hale getirilebilecek bu olan bu uygulamalar hakkında lütfen bilgi sahibi olunuz. 15 dakikada yıldıznameye bakacak insanın sizinle işi olamayacağını da unutmayın.

Öncelikle gereken bilgileri merak edenler için belirtmek de fayda var. Kişinin cinsiyeti, hangi yılda doğduğu, hangi ayda doğduğu, gördüğü kâbusların konuları genel olarak ne olduğu, en son ne zaman hastalandığı, kalıtsal bir hastalığının olup olmaması, ailesinin hayatta olup olmaması, sosyal çevresiyle uyumu ve mesleği gibi bilgiler edinilmelidir. Bu bilgilerin nazarında kitap açacak olan hocanın da uzun bir zaman ayırması gerekecek ve bu takribi olarak 12 saat sürecektir. Daha uzun saatler sürdüğü de olmaktadır. Fakat daha sonrasında hoca bu bakımın akabinde o kişiyi tekrar görmeyecektir.

Yıldızname konusunda yıldızların hareketlerinden de dem vurulur. Evet, bir anlamda eski İslam âlimlerinin bu ismi vermeleri doğrudur. Zira kader döngüsünün bir matematik olduğunu ve bu sayısal değerlerinde bizlere her zaman mucizeler olarak birtakım detaylar verdiklerini de görebilirsiniz.

Yıldızname konusu Osmanlı’da da çok meşhur bir konuydu. Birçok hoca insanlara şifa vermek üzerine bakımlar yaparken bu bilgilerden faydalanırdı. Günümüzde fal sektörünün çok fazla yaygınlaşması bu iki konuyu birbirine karıştırmamıza sebep olmaktadır. Fakat iyi bir araştırma yapıp gerçek yıldızname bakımı hangi koşullarda ve nasıl gerçekleşir bunu öğrenmek isterseniz Zeynel hocamıza her zaman ulaşabilirsiniz.

Yıldızname hakkında daha detaylı bilgi almak veya bakım analizi yaptırmak isterseniz; www.yildiznamebaktir.com sayfasını ziyaret edebilir veya 0533 594 25 77 telefon numarasından bana ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

Your email address will not be published.

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">html</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

× WhatsApp İletişim