Yükselen Burç

Yükselen Burç

Yükselen Burç ,doğduğunuz anda doğu ufku boyunca yukarı çıkan zodyak işaretidir. Eğer güneş doğarken doğduysanız, sizin yükselen burcunuz güneş burcunuz ile aynı olacaktır. yukselen-burc

Yükselen Burç iki nedenden dolayı önemlidir.

Birincisi; güneş burcunuz gibi, hayatınızda temel bir model oluşturmak için hizmet vermektedir. Güneş burcunuz, karakteriniz veya sizin gerçekte kim olduğunuzu söyler, sizin yükselen burcunuzu ve kişiliğinizi belirler.

İkincisi, sizin seçtiğiniz konumda Zodyak Evleri kurar. Sizin yükselen burcunuz ilk evin başlangıcıdır. Yükselen burcunuz yaklaşık her iki saatte bir değişir. Hangi evin nasıl bir özellik verdiği ve nasıl bir özelliğe sahip olduğu işte burada ortaya çıkar.

Yükselen burç fiziksel olarak kişinin sağlığının tüm detaylarını sunar. Güneş burcu ise iç kişiliği temsil eder. Tüm bu bilgilerin ışığında diyebiliriz ki, yükselen burç kişinin dış kişiliğinizi temsil eder.  Yükselen Burç aynı zamanda Astrolojik Maske olarakta bilinir. Yükselen Burç ayrıca doğal olarak kendimizi, günlük sorunları, insanlar ve koşullar ile başa çıkmak için uyumluluğumuzu gösterir.

Yükselen Burç kişilik özellikleri yaşamda başkaları ile yarışmakta kullanacağımız yeteneklerimizi tanımlar. Kişilik, Ben’i oluşturur ve bize birey duyumunu verir. Başka insanlardan ayrıcalığımızı ve toplumdan özgürlüğümüzü gösterir. Bu kaba portre içinde fiziksel görünüm ile dışa vurum ve tavırlarımız yer alır. Bize doğal olarak nasıl donatıldığımız duyumunu verir. Ayrıca, kendimize güveni veya güvensizliği oluşturan ruhsal portremiz de bundan güç alır. Yükselen Burç bizi biz yapan en önemli astrolojik özelliktir. Başka insanlar bunun merceği altından bizi izlerler.

Astroloji’de Yükselen Burç ile ilgili ilginç özelliklerinden bir tanesi de aşk ve seks kapasitemizi ve meyillerimizi göstermesidir. Romantik birisi misiniz yoksa aşkı saf bir erotizmle mi arıyorsunuz? Tutkulu, kendini her şeyi ile sevdiğine adayan birisi misiniz? Sevgilinizi gözünüzden bile kıskanan sahiplenici eğiliminiz mi var? Yoksa, kendinden fazla sevdiğinin mutluluğunu düşünen fedakar bir portre mi çiziyorsunuz?

Tüm bunların bir araya geldiği bir resmi Yükselen Burç içinde bulabilirsiniz…

Bir Yorum Bırak

Bunları da beğenebilirsin