Doğum Haritası Nasıl Yorumlanabilir?

Her şeyden önce, muhtemelen merak ediyorsunuzdur, doğum haritası nedir? 


Bir Doğum Haritası, burçlar, gezegenler, asteroitler vs.’deki yerleşimlerinizi belirleyen şeydir. Doğumda, hepimiz astrolojik olarak kim olduğumuzu tanımlayan sihirli bir harita ile doğduk. Bir Doğum Haritası bize özümüzde kim olduğumuzu gösterir, büyülü anın astrolojik yönlerini ve hassas açılarını hesaplar; bizim doğum.
Bunu takiben, önce zodyakın tüm işaretlerini kabul etmeliyiz.

 1. Koç – Ateş
 2. Boğa – Dünya
 3. İkizler – Hava
 4. Yengeç – Su
 5. Aslan – Ateş
 6. Başak – Dünya 
 7. Terazi – Hava 
 8. Akrep – Su
 9. Yay – Ateş
 10. Oğlak – Dünya
 11. Kova – Hava
 12. Balık – Su

Her birimizin kendi Zodyak burcumuz var, bu burçlar özümüzde kim olduğumuzu belirler. Doğum haritası, nasıl iletişim kurduğumuzdan nasıl sevdiğimize kadar her şeyi ifade eden daha ayrıntılı bir versiyonumuzdur.  
Doğum haritanıza erişmek için birkaç şeye ihtiyacınız olacak:

Doğum günü

Doğum yeri

Doğum zamanı


Bunlar kesin bilgi almak için çok önemlidir. 

Artık tüm bilgilerinize sahip olduğunuza göre, tüm bunlar ne anlama geliyor? Pekala, önce bir insan olarak sizi yöneten tüm iç gezegenleriniz ve sonra bir nesli yöneten dış gezegenleriniz var.   Doğum Haritası Yorumlama
Bu doğum haritası yorumunda, her bir gezegenin ne anlama geldiğine ve onu kendinize nasıl uygulayabileceğinize dair ayrıntılara gireceğim.


Doğum Haritası İç gezegenler şunlardır:

 • Güneş
 • Ay
 • Merkür
 • Venüs
 • Mars
  Dış gezegenler şunlardır:
 • Jüpiter
 • Satürn
 • Uranüs
 • Neptün
 • Plüton
  Diğer görüşler:
 • yükselen
 • Orta Cennet

Güneş


Güneş bizim egomuzdur. Gezegenler gibi biz de güneşin etrafında dönüyoruz. Güneş, özümüzde olduğumuz temel kimliğimizdir. Karanlıkta bize canlılık ve ışık verir. Güneş bize kim olmayı öğrendiğimizi, kim olduğumuzu, gerçekte kim olduğumuzu gösterir. Güneş bizim amacımız, yolumuz; enerjimizi nereye koyarız. Doğum Haritası Yorumlama Güneş bize dünyaya nasıl iz bırakacağımızı söyler.


Ay


Ay karanlık, duygusal benliklerimizi temsil eder. Rahatlığı nasıl gösterdiğimiz, duygularımızı nasıl gösterdiğimiz ve yalnız olduğumuzda kim olduğumuzdur. İçgüdülerimiz, durumlara nasıl tepki verdiğimiz, güvenlik duygumuz. Ay anne ve çocukla bağlantılıdır, içimizdeki anneyi ve içimizdeki çocuğu temsil eder. Ay bize kendimizi nasıl koruduğumuzu gösterir. Ay, hem iç hem de dış dünyamızın aracısıdır. Bazı insanlar Ay burcunun kişiliğini en iyi temsil ettiğini düşünür. 


Merkür


Merkür, bize nasıl iletişim kurduğumuzu gösteren gezegendir. Günlük ifademizi temsil eder. Merkür aracılığıyla gruplar halinde nasıl çalıştığımızı, sorunları nasıl çözdüğümüzü, bilgiyi nasıl işlediğimizi anlamayı öğreniyoruz. Merkür, başkalarına nasıl yaklaştığımızı, fikir alışverişinde bulunduğumuzu yönetir; amacımıza nasıl ulaştığımızı. Merkür, haritamızda öne çıkan bir Gezegendir, günlük hayatımızda kim olduğumuz üzerinde yoğun bir etkisi vardır.
 

Venüs


Venüs, aşk gezegeni. Venüs, değer verdiğimiz şeyleri, duygularımızı, aşk dilimiz yönetir. Zevkimizin ne olduğunu, hayattaki zevklerimizin neler olduğunu, sanatsal değerlerimizi öğreniyoruz. Güzel olan her şey Venüs’ün içindedir. Venüs, başkalarına bağlılığı ve bir insanda ne tür bir sevgi aradığımızı yönetir. Doğum Haritası Yorumlama Venüs ayrıca bize paramızı neye harcadığımızı, hangi lüksleri aradığımızı, kendimize neyle davrandığımızı da gösterir. 

Mars


Mars içgüdülerimizin, eylemlerimizin, cinsiyetimizin ve saldırganlığımızın yöneticisidir. Cinsel arzularımız Mars’ın altına girer, vücut çekiciliğimizi ve cinsel ifademizi yönetir. Bu, Eylem Gezegenidir. İrademiz ve motivasyonumuz Mars’tan. Mars yataktan kalkma dürtüsü, o projeyi bitirme dürtüsü, aktif olma dürtüsü; günlük yaşamdaki sürüşümüz. Bu Gezegen aynı zamanda dürtülerimizin, saldırganlıklarımızın nerede olduğunu, nerede güçlü olabileceğimizi gösterir. 

Jüpiter


Jüpiter sosyal gezegenlerin ilkidir. Jüpiter, daha geniş amaç, özgürlük, erişim ve minnettarlığın hükümdarıdır. Jüpiter zihinsel ve ruhsal gelişim ile ilişkilendirilmiştir. Jüpiter cömertliğimizi ve toleransımızı gösterir. Jüpiter bilgeliğimizi ve anlayışımızı elinde tutar. Bize daha derin bir anlayışla nasıl genişleyip büyüyeceğimizi gösteren Gezegendir. 


Satürn


Satürn sorumluluk, sınırlamalar ve kısıtlama gezegenidir. Satürn dünyamıza yapı ve anlam getirir. Satürn sorumlu gezegendir, bize karşılaştığımız gerçekleri hatırlatır. Kendimizi kontrol etme ve taahhütlerimiz bize Satürn aracılığıyla getirilir. Bir baba otoritesi ile ilişkili olan Gezegendir. Disiplin, kurallar, düzenlemeler ve olgunluk getirir. Satürn bize hayatta büyümemize yardımcı olacak dersler getiriyor. 

Uranüs


Uranüs gökler ve göklerle ilişkilidir. Bize ilerlemeyi ve aydınlanmayı gösterdiği bilinmektedir. Uranüs bireyselliği kutlar, benzersizlik ve keşif getirir. Bu Gezegen ile aynı zamanda bize yenilikçi yönümüzü de gösteriyor. Bir şeyleri karıştıracağınız, olaylara yeni bir yön vereceğiniz isyanı yönetir. Uranüs, karışmayı reddettiğimiz parçamızdır. 

Neptün


Neptün maneviyatımızı, rüyalarımızı, yanılsamalarımızı yönetir. Neptün, sezgi ve ruhsal aydınlanma ile ilişkilidir. Neptün bizim fizik enerjimiz, hayal kuran Gezegenimizdir. Neptün, hepimizin rüyalarımızda ziyaret ettiği görünmez diyarı yönetir. Sınırları çözer. Bize hayata şiirsel bir bakış açısı kazandırır, güzelliği mümkün olan her şekilde görmemize yardımcı olur; hayal gücümüz devreye girer. 

Plüton


Plüton “yeraltı dünyasıdır”, bizi yüzeyin altını gösteren Gezegendir. Yenilenme ve yeniden doğuş, ruhsal yeniden doğuş, başlangıçlar ve bitişlerle ilişkilidir. Plüton bize güç mücadelelerini ve Doğum Haritası Yorumlama kontrol konularını nerede gördüğümüzü gösteriyor. Plüton, bir nesil arasında paylaştığınız bir Gezegendir. Plüton, bizi daha derin bir anlam, okyanusun derinliklerini keşfetme isteği bulma konusunda etkiler. Dönüşüm ve değişim aradığımız yer orası.


Yükselen Burç


Yükselen/Yükselen burcunuz, kendinizi başkalarına nasıl sunduğunuzdur. O senin masken. Hayata yaklaşımınız. Güneş ve Ay’ınızı, ne istediğinizi ve neye ihtiyacınız olduğunu birleştirir. İnsanlar sizinle ilk tanıştığında sizi Yükselen burcunuz olarak göreceklerdir. Hayatı nasıl üstlendiğimizi ve deneyimlerimizi nasıl tanımladığımızı açıklar. Yükselen burcumuz bize hedeflerimizi nasıl yansıttığımızı ve hayatımızı nasıl anlamlandırdığımızı gösterir. 

Orta Cennet Burcu


Midheaven burcunuz, kariyeriniz ve yaşam yolunuzla ilgilidir. Size hayatta nerede yapmak istediğinizi, bu Gezegende nasıl bir iz bırakmak istediğinizi gösterir. Bu işaret, toplumun gözünde görünür Doğum Haritası Yorumlama başarılarımızı temsil eder. Haritanızdaki en genel ve önemli işaretlerden biridir ve size hayatta ulaşmak istediğiniz hedefleri, kariyerinizde nerede olmak istediğinizi, özlemlerinizi, yaratıcı bakış açınızı, yaşam hedefinizi gösterir.

Whatsapptan Hemen İletişime Geçebilir Ve Aklınızdaki Sorulara Ve Sorunlara Cevap Alabilirsiniz.

 class=

Bir Yorum Bırak