Tarot Hakkında Bilinmeyenler

 

Tarot Hakkında Bilinmeyenler Tarot kartları iki bölümden oluşur. bir tanesi Arcana Majör denilen Büyük Sırlar, diğeri ise Küçük Sırlar bölümü denen Arcana Minör`dür.


Arkana Majör 22 karttan oluşur. Hayatin gizemli, mistik ve derin yönlerini anlatır.
`0` numaralı kartla ile başlayan Arkana Majör hayat yolculuğuna başlayan bir kişiyi simgeler.

Ve ilk karttan son karta doğru gidildikçe, artan sayılarla beraber evrensel bilince ulaşmanın işlemleri görülmekte.Ve son kart bundan böyle olgunlaşıp bilinçlenmiş ruhu gösterir.


Arkana Minör hayatimizin her gün yaşanan, günlük bölümlerini içerir. 4 tane takımdan oluşmuştur. sopa, kupa, kılıç ve tılsım takımlarından her bir tanesi günlük yasamın bir yönünü simgeler.
Değnekler arzularımız ve mücadelelerimizi, kupalar duyguları ve ilişkilerimizi, kılıçlar düşünce ve atılımcılığımızı, tılsımlar ise parayı ve parasal yönümüzü simgeler.

Bu takımlar bunun yanında astrolojideki elementlerle ve burçlarla da ilgilidir.


Tarot kartları eğlence amaçlı uygulandığında kehanet ederi olan hiç bir şey vermez. Bu yüzden anlamları derinlemesine araştırmanıza ve öğrenmenize gerek yoktur. fakat şayet mühim bir biçimde kartlarla ilgilenmeyi düşünüyorsanız bu konuda çeşitli çalışmalar yapmalısınız.


Tarot yoğun şekilde çeşitli olduğu için (Klasik Tarot, Aşıklar Tarot`u, italyan Tarot`u, Rönesans Tarot`u …vs.) kartlar ve açılımlar farklılık gösterir. Tarot kartlarınızı seçerken değişik biçimde resimlendirilmiş bir çok desteyle karsılaşabilirsiniz.
Bunlardan beğendiğinizi seçip alabilirsiniz. Kartların birisi nedeni ile armağan edilmesi daha iyi sayılsa da siz de alabilirsiniz.evvela bilinmesi gereken Tarot kartlarının enerji depoladığıdır.

Kartları kullanmaya başladığınızdan itibaren enerji yüklenmeye başlarlar.


Bu nedenden ilk zamanlarda sürekli yakınınızda taşımanız gerekiyor. bununla beraber kartların ipek bir kumaş yada özel bir kutuda saklanması tercih edilir. lakin aslında lüzumlu olan kendi kartlarınızı sizin resmetmenizdir.
Bunun için bos Tarot kartları bulup çizeceğiniz kart sizin adına ne anlatım ediyorsa onu bos karta aktarmanız gerekiyor. Bu kartlar size özel olacak ve çok daha çok enerji depolayacaktır.

Bu da algılamanızı kolaylaştırır.


Tarot Hakkında Bilinmeyenler Tarot’u tarif eden en kısa söz, bence, Tarot’un bir “kehanet anahtarı” olduğunu söylemektir. Yani Tarot, altı. Hislerin çalışmasına yardımcı olan bir araçtır. uygun felsefelerle beslendiğinde, geçmişi okur, gelecekteki ihtimalleri haber verebilir ve beri ait olan sorunları çözmekte, verdiği işaretlerle destekçi olur.


Bir şahıs kendini ne kadar iyi tanıyorsa,Tarot’şafak o kadar iyi sonuç alır.

Tarot’ta pek fazla süre bu günden bilinmesi olası görünmeyen olayların dahi sezilebildiğini olaylarla ispatladım.
Pek fazla Tarot okuyucusu ve amatör şekilde Tarot’u sezgilerini yönlendirmekte kullanan şahıslar de bu deneyimleri tarih boyunca yaşadılar ve yaşamaktalar. bunun yanında Tarot bize bizde olmayan bir şeyi asla veremez. örnek olarak ders çalışmayan bir insanın sınav geçmesini sağlayamaz. lakin, içsel konularda,Psikolojik konularda bizi yönlendirebilir ve bazı sonuçlara sebep olunmasını sağlayabilir.

Fiziki konularda ise ihtimalleri görür ve bunlara karşı yada bunları varlığıyla destekleyecek önlemler alabilmemiz için bize vakit kazandırabilir.
Ne kadar sık şekilde Tarot bakılır? her birey Tarot bakabilir mi? Tarot, insanın hayatında değişimler ve yeni sorular ortaya çıktıkça, ki çoğunlukla fazla sık olan bir şeydir bu, yanıt arayana cevaplarla gelecektir. ülkü şekilde bir, bir buçuk ayda bir Tarot iyi yanıtlar verebilmektedir.

Eğitildiği takdirde herkes Tarot bakabilir. fakat bu öğrenim yalnızca kart bilgisiyle sınırlı kalmamalı, enerji yönlendirmeleri ve felsefe yönü bilhassa öğrenilmelidir. bütün saklı ilimlerde, kişisel fikrim, doğru sonuçlara ulaşabilmek adına kişinin egosunu aşabilmesi gerekiyor. kişi kendine ve karşısındakine dürüst olabilmelidir. ters takdirde sanal sonuçlar, yanlış çıkarımlar ulaşılması çok basit yanılgılardır.
Hayatınıza hala bir yön veremediğinizden mi şikayetçisiniz?
nakit konusu sizi fazla mı düşündürüyor?
mutlu olmanız gerekirken karamsarlığa mı kapılıyorsunuz?
Aşık mısınız? Sevgilinizin bazı söz ve hareketlerine bir anlam veremiyor musunuz?
Geleceğiniz meselesi için endişeleriniz mi var?
tüm bunlara kaderin sebep olduğuna mı inanıyorsunuz?
Bu soruların bir yada birkaçına “Evet” diye yanıt veriyorsanız, yardıma ihtiyacınız bulunduğu iddiamızın saçma olduğunu zannetmeyin. Evet, var. Size destek vermeye hazırız. Tabi ki adresinize gelip düzeltecek değiliz, fakat bunları halletmeniz için gerekli şeyleri anlatacağız. böylece hayatta istediklerinizi elde etmeniz de basit olacak. beyhude uğraşıp hayata küsmektense, Tarot`un da sayesinde kendinize ışıklı bir yol çizmeniz fazla daha akla yatkın değil mi?

Whatsapptan Hemen İletişime Geçebilir Ve Aklınızdaki Sorulara Ve Sorunlara Cevap Alabilirsiniz.

 class=

Bir Yorum Bırak

Bunları da beğenebilirsin