yıldızname falı en iyi medyum

yıldızname falı en iyi medyum

YILDIZNAME NEDİR?

Yıldıznamenin tarihi Osmanlı Dönemi’ne kadar dayanmaktadır. O dönemde özellikle yaygın olarak kullanılmaktadır.

Öyle ki yıldıznamenin en parlak döneminin Osmanlı döneminde olduğu söylenmtektedir.

Bu yargılardan varılacak en önemli sonuç yıldıznamenin kökenin çok eskilere dayanmasıdır.

Osmanlı döneminde yaygın kullanılmasının önemli bir nedeni ise yıldıznamenin İslam ilimlerine ters düşmemesi ve canlılık bulmasıdır.
Ancak bütün bunlarla birlikte yıldıznameyi eski bir gelenek olarak değerlendirmek yanlış olacaktır çünkü günümüzde de değeri azımsanmayacak boyuttadır.
Günümüzde öneminin büyük olması bazı sorunları da beraberinde getirmektedir.

yıldızname falı en iyi medyum

İnsanların bu ilgisinden rant sağlamak isteyen bazı kişiler yıldıznameyi kullanarak insanları kandırabilmektedir. Bu sebepten dolayı yıldıznameye bakacak olan kişinin çok iyi seçilmesi ve ciddi anlamda işinin ehli olması çok önemli bir husustur. Fala bakacak olan kişinin belirli özelliklere sahip olması ve falcı olayından çok ayrı bir tutumda olması gereklidir. Günümüzde yanlış bir kanı olarak fal ile karıştırılmaktadır. Yıldıznamenin faldan ayrılan en önemli özelliklerinden biri ise herhangi bir araç gerece ihtiyaç duyulmadan da bakılabilmesidir. Fal kartı, kahve, su gib bir cisme ihtiyaç duyulmadan uzaktan da bakılabilir.
Olayların yorumlanması şekline tanımlanan yıldızname hastalıklara çözüm yöntemlerinin bulunması konusunda da önemli bir yere sahiptir. Ancak bununla birlikte yıldızname kesinlikle bir tedavi yöntemi değildir.
Bunun aksine tedavi yöntemlerini ortaya çıkaran bir araç olarak görülmesi önemli bir husustur.

Tedavi çözümlerinin belirlendiği bu hastalıklar tıbbi ya da ruhsal da olabilmektedir. Ruhsal hastalıklardan kastedilen şeyler ise nazar kısmet kapalılığı büyüye uğrama gibi sorunlardır. Yıldızname bu tarz sorunlara karşı bir yol gösterici olarak kullanılmaktadır.

MEDYUM Rafael Zakra ASTROLOJİK ANALİZ VE YILDIZNAME KONUSU

Astrolojik Analiz, kişinin doğum günü, saati ve yeri dikkate alınarak hazırlanan horoskop adını verdiğimiz yıldız haritası yorumlama sanatıdır. Yıldızname konusu çok ayrı… Yıldızname tamamen Metafizik bir konudur. Astroloji bilimi hakkında eğitimi tam olan bir astrolog bilir ki, astronomi sadece gök olaylarını inceler, astroloji ise gök olaylarını incelemekle kalmaz, yıldızların kişilere ve toplumlara olan etkisini ve bu etkinin sebep-sonuç ilişkisini ele alır. Eğer astronomi ve astroloji aynı şey olsaydı; Nasa’nın sitesinde günlük burcumuzu okuyor olurduk. Yıldızname konusu ise, tamamen dini bir olgudur. Yıldızname’yi Arap Astrolojisinin çıkmasına ön ayak olan, islami bir Kader Yorumu olarak görebiliriz. Yıldızname yorumu ve Yıldızname Analizi, Astrolojik Analizden daha zor ve zahmetli bir iştir. Astrolojik Analiz matematiksel bazı hesaplamalara dayanır; Yıldızname ise hem matematiksel (bildiğimiz matematik değil) hem de dinsel bazı hesaplamalara dayanır…

MEDYUM Rafael Zakra YILDIZNAME UZMANI

 data-lazyloaded=

Sadece Yıldızname olarak değil, şu ana kadar Metafizik anlamda oluşan Fizik Ötesi Alem hakkında gerek babamdan, gerek diğer alim, üstad ve büyüklerimden; aynı zamanda okuduklarım           ve araştırdıklarımdan aldığım tüm dersler dahilinde, Metafizik Olaylara ve bu olayların oluş sırasına göre yaşanılan bazı durumlara hakim olayı öğrendim. Elbette Allah vergisi yetenek dışında, okumak, araştırmak, anlatılanlara değer vermek ve kavramak bu işin özü…

BU İŞLE İLGİLENEN KİMSELERİN HEPSİNDE ALLAH VERGİSİ YETENEK OLMALI MI?

Allah vergisi yetenek dedim; bunun nedeni sonradan bazı duyu ötesi algılamalara sahip olunmayacağı anlamına geliyor. Yani, ya doğuştan gelen bir yetenek olması gerekli bu da ailenizde bu işle meşgul kimselerin olması ile hayat bulur; ya da ledün ilmi dediğimiz Allah’ın dilediğine bu yeteneği bahşetmesidir ki, buna İlm-i Ledun denir. Kur’an-ı Kerimde İlm-i Ledun’den Kehf Suresi 65. Ayetinde tüm açıklığı ile bahsedilir…

Whatsapptan Hemen İletişime Geçebilir Ve Aklınızdaki Sorulara Ve Sorunlara Cevap Alabilirsiniz.

 data-lazyloaded=

Bir Yorum Bırak

Bunları da beğenebilirsin